Čajové soupravy

 

Miniaturní čajové soupravy jsem v průběhu let koupila jak u nás v Česku, tak v zahraničí. První tři jsem sehnala docela náhodně v tuzemsku v menších obchůdcích s dárkovými a orientálními předměty. Další dva jsem si objednávala společně s panenkami v jednom z velkých obchodů v USA, v Dollmarketu.
Všechny jsem postupně využívala při fotografování scének, ale ne vždy při tom byly soupravy celé. 

Zatím poslední soupravu jsem koupila celkem nedávno v obchodě TIGER, který se specializuje na dárkové zboží. Jak vidíte, je to bílá porcelánová sada u které jsou přiložené barvy a štětec pro dozdobení. Pro mě představovalo výhodu především to, že sada obsahuje čtyři hrnečky a talířky. Myslím, že jednou si tuhle soupravu skutečně ozdobím malovanými motivy, ale pro nejbližší dobu jsem se rozhodla využít ubrouskovou techniku. A protože lepím ubrousky herkulesem, který jde i po zaschnutí odstranit vodou, mohla jsem si vyzkoušet, jak by vypadaly motivy z různých ubrousků, které mám doma. Protože jsem chtěla docela jiné barevné ladění, než to, které mají předchozí soupravy, rozhodla jsem se pro žlutohnědá kolečka z puntíků. Vystříhala jsem si z ubrousků potřebné dílky, sloupla vrchní vrstvu, natřela hrneček v místě lepení herkulesem  a přitiskla jsem připravený motiv. Protože jsem na kolečka hrníčková použila pouze menší vnitřní část a zbylo mi tudíž hodně vnějších kroužků, které mi bylo líto vyhodit, využila jsem je na dozdobení talířků. Na závěr jsem všechny plochy na kterých jsou přilepené ubrousky "přelakovala" naředěným herkulesem. Nalepené motivy jsou tedy přeci jen víc ochráněné před odřením, ale když se jich budu chtít zbavit, stačí vložit soupravu do vody. Pokud byste chtěli hrníčky ozdobit takovýmhle způsobem na trvalo, musíte je přelakovat bezbarvým lakem a možná raději dvakrát.
Na závěrečné fotce jsem vyfotila zástupce v podobě hrnečku a konvice z každé sady, to abyste viděli rozdílné velikosti mezi nimi. Ale i v našem světě jsou hrnečky menší i větší a zrovna tak konvice či cukřenky.

/ 

 

 

 

Zpět na hlavní stranu