Dámské triko

Nejen jako domácí oblečení využívají naše tonnerky celkem často nejrůznější trika. Na rozdíl od originálních oblečků je ale dělám bez zapínání na zádech. Je tedy nutné vybrat  na šití hodně pružný materiál, aby  hotové tričko panenka bez problémů oblékla.
Střih si překreslím na připravenou látku pomocí pastelky progresso a jednotlivé díly vystřihnu s přídavky na zašití. Pokud to mám v plánu, tak v tuhle chvíli tričko ozdobím nášivkou nebo třeba barvami na textil. A pak se vrhnu na šití...nejprve prsní záševky a  pak sešiji přední a zadní díl v ramenou. A teď výstřih. Sešiji podložení  a přišiji si ho na výstřih. V zaoblení pak látku na několika místech nastřihnu, podložení obrátím dovnitř trička a z lícové strany výstřih obšiji.V tuhle chvíli mám to nejhorší za sebou.
Na řadu přijdou rukávy. Vím, že některé panenkářky všívají rukávy do průramků rozložené a pak najednou sešijí rukávy i boční švy trička. Já ale raději sešiji rukávy i boční švy zvlášť a pak teprve vsadím připravené rukávy do průramků. Nejprve si je nastehuji a pak prošiji na stroji.
Potom už mě čeká jen založit spodní část trička. Dolní okraj zabezpečím proti případnému párání lepidlem na textil. Abych zachovala pružnost látky, zakládám triko ručně takovými krátkými kolmými stehy. Na závěr hotové triko přeperu v teplé vodě mýdlem, abych se zbavila černé pastelky.

Ještě je důležité podotknout, že v šití jsem amatér začátečník, a tak je tenhle návod určený hlavně pro ty, které jsou na tom podobně jako já a ne pro zkušené švadlenky, znalé nejrůznějších fíglů, které si na podobné šití dovedou zajít mnohem lépe.
Zde je tedy k vytištění střih ve formátu Pdf.


 


 


 


 


 

Zpět na hlavní stranu