Japonská taška

 

Když jsem před časem na internetu zahlédla tyhle jednoduché látkové tašky, moc se mi zalíbily. A pak mě napadlo ušít něco takového pro naše tonnerky. Původně objevené fotografie jsem už najít nedokázala, ale v hlavě mi ulpěl název japonská taška - uzel, a tak jsem přece jen nějaké informace našla.
Hlavní inspiraci a návod jsem čerpala tady, ale šití ve velikostech pro panenky je přece jen trochu jiné, a proto jsem musela změnit postup.
Nejprve jsem si namalovala střih, který jsem překreslila na dvě různé bavlněné látky. Pak jsem postupně sešila oba připravené sáčky po stranách a na vrcholech krátkého i dlouhého ucha. Pokud na stroji sešívám dva hodně krátké díly, podkládám si je kouskem papíru, abych se vyhnula tomu, že mi je stroj "spolkne". Následuje všívání kulatého dna a tady se bez stehování určitě neobejdete. Prošijeme na stroji a vložíme oba takto připravené sáčky do sebe tak, aby líce byly na vnějším a vnitřním povrchu, ruby proti sobě uvnitř. A pak následuje to nejhorší...ručně zakládáme dosud neušitá ucha, přikládáme je pečlivě proti sobě, aby taška z obou stran vypadala úhledně...pokud možno...krátké ucho se mi dělalo obtížně. V oblouku je třeba pro snadnější práci látku v několika místech nastřihnout. Nakonec ucha prošijeme na stroji - já zvolila vrchní a spodní nit podle barvy látek.
 

Pokud byste se rozhodly ušít tašku v "lidské" velikosti, určitě  vvyužijte výše uvedený návod a střih z německých stránek.
  

 

Zpět na hlavní stranu