Kabely a tašky

 

Do scénky s prodejem kabelek jsem na závěsnou stěnu vyráběla látkové kabely. Převážně jsem pracovala s filcem, ale chtěla jsem vám ukázat, že lze podle jednoduchých střihů vyrábět i z tenkých látek. Potřebujete k tomu ale základ, na který vybranou látku nalepíme. Já jsem nakonec vybrala tenký plast, bude odolnější, ale určitě by stačil pevnější papír. Podle obrázku si tedy vystříhneme hlavní část, kterou na boku slepíme pomocí záložek a dvakrát dno.
Na vybranou látku namalujeme střih s tím, že látku budeme spojovat uprostřed zadní strany kabely pouhým přeložením. Díky lepení bude látka zabezpečená proti třepení a ve vzorované látce nebude spoj téměř patrný. Sešikmené spodní strany si předem prošijeme a máme vše připraveno na přilepení. Protože jsem pracovala s plastovým základem, použila jsem lepidlo UHU, na papír by mohlo stačit disperzní lepidlo a nebo lze použít chemoprén. Já jsem si nejprve lepidlem natřela vnější část a látku jsem přilepila, teprve pak jsem lepidlo nanesla i na vnitřek kabely, zahnula jsem střih a látku přilepila i uvnitř. Spodní část s přesahy látky je zatím otevřená. Teď si látkou polepím z jedné strany i obě dna. Všechnu přesahující látku vsunu do vnitřku kabely a na spodek přilepím první dno. Pak lpřilepím na protější straně uvnitř druhé dno, přesahující látka bude zalepená mezi nimi. Kabela je začištěná ze všech stran. Zbývá přilepit nějaká ucha  a případné ozdoby.


 


 


 


 


 


 

 



 



 



 

 

Tady jsem připravila tři střihy, podle kterých jsem tašky vyráběla. Všechny jsou spojované uprostřed zadní části pouhým přeložením, šlo by to určitě i na bocích, ale v případě filcu nebo jiných silnějších materiálů je to takhle  vzhlednější. Střih na tašky s domečky a květinami má namalovanou záložku na boku, ale stejně bych i v případě polepování  papírového základu ušila spoj na zádech...a nebo pak raději na obou bocích.

 

 

Zpět na hlavní stranu