Knoflíky

 

Miniaturní knoflíky pro panenky lze koupit, ale není vůbec těžké si je vyrobit podomácku. Na začátku je potřeba sehnat vhodné "nářadíčko"na vykrajování. Já mám na tuhle práci několik mosazných trubiček s různými průměry, ale to určitě nenajde ve své domácnosti každý, a tak jsem zapátrala mezi vyřazenými propiskami. Schovávám vlastně veškeré nefunkční psací potřeby, protože některé jejich části využívám při výrobě nejrůznějších zmenšenin a o trubičky s malým průměrem tu nebývá  nouze.
Na výrobu knoflíků používám fimo, pracuji na skleněné desce (police ze staré chladničky), váleček je plastový kuchyňský. Od každé barvy si vždy vykrajuji různé velikosti, protože drobnější knoflíčky budu potřebovat na košile či halenky, větší zase na kabáty a saka. Po vykrojení každý knoflíček lehce promáčknu a pak do něj udělám drátkem z kancelářské spinky dvě dírky. Je jasné, že ne všechny knoflíčky jsou perfektní, ale vždy jich dělám větší množství a tak ty nepovedené snadno vyřadím. Z opravdu malého množství fima jich vyrobíte víc, než byste se nadáli, barvy si zvolíte podle svých představ a třeba zkusíte knoflíčky různě mramorované, proužkované nebo jinak zdobené.
Na hromadném knoflíkovém snímku je uprostřed "kytička" z různobarevných knoflíčků kupovaných, to jen abyste si mohli porovnat velikosti.

 

Zpět na hlavní stranu