Krabice na tonnerky

 

Originálních krabic na tonnerky existuje celá řada, protože jednotlivé série měly vždy svou typickou krabici. Já jsem připravila návod na krabice ze stěžejní série TYLER WENTWORTH. Fialová je z dřívějších doby, v pozdějších letech vznikla krabice bílá. Tonnerky v našich scénkách představují maličkaté panenky  Polly Pocket. Jsou vysoké asi devět centimetrů a do zmenšené krabičky jsou tak akorát.
Na první A4 je ve formátu PDF k vytištění fialová horní část krabice + spodní část v odpovídající velikosti ( tedy o pár milimetrů menší) na druhé A4 je bílá varianta. Tiskla jsem na nepříliš silný matný fotopapír. Výsledné krabičky jsou stejně velké a stejný je samozřejmě i postup při výrobě.
Vrchní i spodní část vystřihněte v základním obdélníkovém tvaru a raději uberte jeden dva milimetry, než aby zůstal tužkou narýsovaný obrys. Pak nějakým vhodným nástrojem narýhujte všechny vyznačené čáry (ve fialovém poli se musíte řídit podle přesahů v bílých záložkách) a podle obrázku odstřihněte přebývající části papíru. Rozložené krabíčky si naohýbejte a nůžkami  sešikměte všechny strany, které se budou zakládat. Nejprve složíme a zalepíme strany krátké a teprve pak otočíme  a vlepíme dovnitř i obě dlouhé strany. Úplně stejně vyrobíme spodní čistě bílou část krabičky.
Z tužšího papíru (já použila kladívkovou čtvrtku) si namalujeme podle rozměrů na obrázku jednoduchý tvar, vystřihneme jej a naohýbáme. Podle panenky si na něj vyznačíme v místě krku, pasu a kolen body, které propíchneme třeba silným hřebíkem a protáhneme tudy nějakou úzkou stužku nebo šňůrku. Na papírovou vložku v rozloženém tvaru přivážeme vybranou panenku. Pak vložíme do připravené krabičky pruh hedvábného papíru, vsuneme vložku i s panenkou a jsme hotovi.   

 


 

 

Zpět na hlavní stranu