Křídla

Jako základ pro výrobu křídel jsem použila  bílý karton ze stolního kalendáře. Vystřihla jsem přibližný tvar, přičemž jsem uprostřed vytvořila čtvercové pole, u něhož jsem na obou stranách udělala nůžkami rýhy, aby se křídla mohla ohýbat. Středová část bude také sloužit pro upevnění křídel na tělo či oblečení panenek. Peří jsem měla darované z bílých slepic z Vysočiny, a to jak trochu delší krycí pírka, tak ta drobná prachová. Na papírový základ jsem si nejprve zkusila pírka tak trochu seskládat podle velikosti a pak už jsem tavnou pistolí přilepila první řadu těch nejdelších. Potom jsem postupně přilepila další dvě řady krátkých jemných peříček, horní hranu jsem překryla těmi "nejchlupatějšími".
Abych zakryla karton i na zadní straně křídel, přilepila jsem tu také dvě řady prachového peří a tady jsem jím překryla i středovou část. Na druhou stranu jsem do středu přilepila kousek suchého zipu.
Na fotografování jsem panence dala na záda mezi lopatky druhou část suchého zipu, který mám v samolepící podobě. Lehoučká křídla čtvereček suchého zipu bez problémů udržel.

 

Zpět na hlavní stranu