Lokny

 

Na natáčení vlasů používám u Tonnerek staré dřevěné natáčky na trvalou. Jsou uprostřed ztenčené a na obou koncích mají zářez. Je mi ovšem jasné, že tyhle natáčky nemá doma každý, a tak jsem udělala na zkoušku alespoň dvě natáčky z obyčejné dřevěné špejle o průměru 6mm (lepší by byla  tenčí, jenže já doma jinou nenašla). Zářezy jsem udělala jemnou pilkou a  navlékla jsem do nich tenké gumičky nastříhané z prstů  vyřazených gumových rukavic, které běžně používám v domácnosti.


Při namotávání jednotlivých pramenů na natáčky si pomáhám krepovou  lepící páskou. Ustřiženým kouskem přilepím vlasy hned u špiček ke kraji natáčky,  šikmo natočím pramen dostatečně vysoko a zajistím gumičkou. Na Barunčin účes jsem použila 20 natáček a myslím, že je to odpovídající množství, i když tady platí, že čím více, tím lépe. Když mám panenku kompletně připravenou, naliji potřebné množství vařící vody do umyvadla a ponořím do ní natočené vlasy tak na 15-20 vteřin. Hned potom následuje koupel vlasů ve studené vodě s trochou aviváže.Když to máme za sebou, jemně osuším natočené vlasy ručníkem a nechám je proschnout do druhého dne.

Při sundávání natáček opatrně na konci strhnu lepící pásku, abych lokny moc neporušila a natočené vlásky nechám ještě důkladně proschnout bez natáček. Pokud panence lokny rozčešete, získáte pěkný zvlněný účes, který ovšem každým dalším česáním vždy trochu narovnáte.

 

Zpět na hlavní stranu