Nákup - sáčky, krabičky, konzervy

 

Zde je k vytištění stránka A4 s rozloženými zmenšenými obaly nejrůznějších výrobků. Při tisku nastavte velikost na hodnotu 100%.

 

 

 

 

 

Výroba sáčků je nejjednodušší. Všechny vystřihněte bez přídavků, přehněte v polovině, znovu rozložte a tenkým štětečkem naneste na rub papíru po celé délce levého i pravého okraje lepidlo tak, aby po opětovném přeložení vzniknul malý sáček. Pevně přitiskněte a potom ještě hrany přejeďte tupou stranou nůžek nebo nože. Já jsem nakonec všechny pytlíčky naplnila jemným pískem, to jen pro větší iluzi skutečnosti, a teprve pak jsem zalepila horní krátkou stranu.

 

 

Krabicové mléko je na rozdíl od ostatních krabiček trochu zapeklitější...tedy, pokud ho chcete poskládat tak, jako je tomu u toho reálného. Je třeba mít nějaký pevnější základ, nejlépe dřevěný špalík. Vytištěný obal vystřihneme i s přídavky podle prvního obrázku. Narýhujeme si hrany, ta horní je vedená v úhlopříčkách dvou bílých čtverců, a ještě si zalomíme i bílý proužek na samém vrcholu. Do připraveného obalu vlepíme špalík, ale jen jeho boky, přední a zadní část. Pak  natřeme vršek špalíku, přitiskneme na dřívko horní část obalu z obou stran s tím, že bílý pruh slepíme proti sobě po celé délce. Po zaschnutí ho nůžkami zkrátíme, složíme ho k jedné straně, ohneme oba rohy a přilepíme je na boky. Spodek mléka skládáme jako běžnou krabičku, tedy pomocí nastřižených hran....řekla bych, že nejjednodušší je podívat se na běžné krabicové mléko z obchodu.

Výroba konzerv není nijak složitá, obaly vystřihneme vždy s malým přídavkem na jedné straně. Pak potřebujeme nejlépe dřevěnou tyčku s průměrem 1,7cm. Z té si nařežeme válečky, vždy o pár milimetrů vyšší než je vytištěný obal. Protože jsem sice našla dřevo s potřebným průměrem, ale ve špatné kvalitě, musela jsem ho trochu upravit pomocí  tmelu. Akrylovým fixem jsem natřela horní i spodní část stříbrnou barvou a přilepila jsem papírový přebal.
 

 

 

Zbývající výrobky mají klasické krabičky. Melta, heřmánek i čaj babičky Růženky se na vrchní straně nemusí lepit, ale stačí jen zasunout prodlouženou část víčka. Jako jediný je obal pro sýr Pribina bez bočních stran, do vnitřku jsem vložila kousek pěněného PVC.
Jednotlivé výrobky vystřihněte s přídavky tak, jak je to na prvním obrázku a  narýhujte je na všech hranách. Potom odstřihejte přebytečné části papíru. První slepte boky a pak spodní a vrchní část. Já použila na veškeré spoje lepidlo herkules.


 


 


 


 


 

     

Zpět na hlavní stranu