Nákupy za pár kaček

 

Pokud vyrážím na nákupy do města, většinou zajdu do svých oblíbených obchodů, kde se dají sehnat velice levně roztodivné věci. Já tam vlastně nejdu pro nic konkrétního, ale často si odtud odnáším cenné úlovky...a to mě moc baví. V poslední době moje lovecké potřeby uspokojuje obchod s názvem Rodinka (řekla bych, že majitel je Vietnamec), ale je pravda, že po pandemii také podražili. Řada z těch levných věciček mi leží doma delší čas a někdy ani netuším, zda je vůbec kdy využiji...jenže stejně neodolám.
Naposledy jsem kupovala roušky...to už bylo nařízeno používání respirátorů a látkové roušky šly do výprodeje a já uviděla ty parádní materiály a v hlavě se mi líhnou představy, co by z nich mohlo vzniknout. Doma jsem si roušky i vyzkoušela...vůbec neseděly, řekla bych nenositelné...ovšem pro mě skvělá koupě.
Z černé jsem velmi jednoduchým prošitím vytvořila během chvilky kabelu. Roušku s maličkatými zlatými flitry jsem rozpárala a protože byla třívrstvá, získala jsem tři různé materiály a taky šikovné brzdičky. Flitrovou část jsem zpracovala na jednoduchý top bez rukávů. Zapínání má na zádech a já poprvé použila ultratenký suchý zip zakoupený v zahraničí (AliExpress). A musím říct, že se mi na tohle šití zamlouval. Byla to tedy jen taková rychlovka bez podšívky, ale na panence vypadá celkem efektně.


 

    

 

Často jsem taky kupovala gumičky do vlasů, takové ty ozdobné s korálky a stužkami, z těch se dají vytěžit moc pěkné věci. Taky tenké šátky a šály od Vietnamců se zdobnými třásnitými okraji, které po rozstříhání mohou nahradit drahé prýmky a vlastně i samotné šátky najdou svoje uplatnění při šití na panenky. A na jednom snímku vidíte, z čeho jsem vyráběla křídla pro anděla do poslední scénky u kašny. Při koupi jsem ani pořádně nevěděla, k čemu taková věc  slouží, ale zajímavý materiál a cena 5 Kč rozhodly...ve skříni mi to leželo nejméně dva roky. A takhle je to s mými nákupy....jen ještě musím uvést, že na fotkách vidíte pouhý zlomek toho, co jsem za poslední dobu při svých výpravách nashromáždila.
 

   


   


 

 

Zpět na hlavní stranu