Pantofle z pěnovky

 

Pěnovku moosgummi využívám při výrobě nerůznějších věcí poměrně často. Dá se snadno stříhat, lepit i natírat, a tak mi pomáhá nahradit zejména kovové části výrobků. V obchodě s výtvarnými potřebami jsem si kdysi koupila tři archy o síle 2mm, se kterými jsem původně počítala na výrobu podrážek. Zvolila jsem tedy barvu bílou šedou a černou. Další pěnovku jsem kupovala už jen tak náhodně, když jsem narazila na nějaký korunový výprodej výrobků z této hmoty a sehnala jsem takto i sadu malých aršíků. Získala jsem tak pěnovku v různých tloušťkách a barvách.
Do nové scénky jsem potřebovala domácí pantofle pro plochonohé panenky, a protože jsem je chtěla mít rychle vyrobené, rozhodla jsem se, že je udělám právě z pěnovky.
Papírový tvar chodidla si překreslíme na pěnovku, v případě těch prvních to bude hned šestkrát, protože jsou vrstvené. Vždy se snažím vystřihnout celé chodilo na jeden zátah, protože každý zástřih a oprava bývají celkem zřetelné. Pak vteřinovým lepidlem slepím jednotlivé vrstvy k sobě a jemným smirkem začistím hrany...mno, bude to trochu chlupatět, ale já jsem zatím nepřišla na žádný lepší způsob jak začisťování provést. Vrchní pásky  ustřihneme delší a přilepíme je na hranu tak, aby panence seděly pantofle poměrně těsně. Slepené je vše opravdu ve vteřině a navíc jsou spoje velice pevné. Pak zastříhneme pásky, aby nepřečnívaly přes podrážku a pantofle jsou hotové.
Já jsem je ještě dozdobila jakýmisi "nýty", které jsem si vyrazila  průbojníkem z hnědé pěnovky a pak jsem je vlepila do dírek vytvořených vypalovačkou na dřevo. 

Na další pantofle jsem využila černou pěnovku, původně sloužící jako protiskluzové podložky, která je na jedné straně samolepící na druhé strukturovaná. Dobře imituje podrážku, je silnější a tak už na ni stačí nalepit jen jednu vrstvu tentokrát tenčí moosgummi - já použila žlutou. Svršek jsem ozdobila vypalovačkou. A vyzkoušela jsem ji i na zelených pantoflích, to jsem ale vyměnila hrot a vypálila ozdobná  kolečka. Oranžové pantofle nepotřebují žádný komentář.

Bílofialové pantofle mají podrážku opět ze silnější pěnovky a jak vznikla vrchní část, poznáte snadno z obrázků.
Na růžových jsem zase vytvořila jakési zářezy, do kterých jsem ve finále vlepila svršek.
Vyrobit takovéhle pantofle není nic složitého, potřebujete k tomu jen nepříliš velké kousky pěnovky, trochu času a trpělivosti. 

   

   

 

Zpět na hlavní stranu