Plastické operace

 

Název je samozřejmě hodně nadnesený, jedná se spíš o malé úpravy na tělech panenek...i když mohou být i větší. Už vícekrát jsem potřebovala, aby panenky "zavřely oči", a proto jsem začala z pěnové samotvrdnoucí hmoty vyrábět víčka. Ze stejné hmoty jsem dělala párkrát i úpravy poprsí  a také třeba  prodloužený nos pro naribuse Hjaje ve scénce z planety Furi. Tentokrát jsem zkusila i celoobličejovou masku...možná bude potřeba v nějaké pohádkové scéně začarovat nezdárnou princeznu. Ale já si to spíš chtěla jen vyzkoušet, jde to celkem snadno a navíc maska bez jakékoli pomoci dobře drží na obličeji a lehce se nasazuje i sundává. Tahle samotvrdka totiž zůstává pružná.
Takže na začátku je třeba namíchat hmotu v odpovídajícím odstínu...řekněme spíš, v co možná nejbližším. Uždíbnu si potřebný kousek, se kterým budu pracovat, zbytek hned zabalím do potravinové fólie, aby mi zbytečně nevysychala. Vymodelovaná víčka lehce zamáčknu do obličeje, jsou tedy přesně na míru té které panence. Na řasy používám pár nastříhaných štětin ze smetáčku. Zapíchnu je do spodního okraje a ještě přejedu lepidlem. Na fotografování pak panenkám přilepím takto vyrobená víčka herkulesem. Celkem slušně drží a hlavně jdou bez problémů zase odloupnout. A to je pro mě to hlavní, protože všechny tyhle přidělávky jsou u našich panenek pouze dočasné.
Pokud se mi stane, že hmota časem vyschne, nakrájím ji na malé kousíčky a namočím v nějaké misce s vodou. Pak vyklopím na skleněnou desku a začnu hmotu  zpracovávat. Obrním se trpělivostí, nelekám se opatlaných rukou i desky a roztírám a hnětu. Hmota přitom  působením vzduchu postupně osychá, začne se lepit sama na sebe  a nakonec je čistá deska i ruce a přede mnou leží opět měkká elastická smotrvdka.   

 


 

 

Zpět na hlavní stranu