Polštářky

 

Ve většině našich scének, které se odehrávají v obytných místnostech, se objevují polštářky. Tentokrát jsem potřebovala do dobové scénky nějaké zdobnější. Hledala jsem mezi látkami a pořád se mi nedařilo nalézt vhodný materiál. Pak jsem si vzpomněla, že mi před časem  Blanka Vaněčková poslala v balíčku takovou širokou stuhu vyšívanou zlatou nití. A tu jsem tedy nakonec využila. Sešila jsem ji do čtverce a pak přientlovala na sametovou látku. A protože jsem na polštářky využila zbytky sametu a bylo to hodně těsné, vidíte, že jsem sešívala čtverce z rubu po celém obvodu a obracela jsem je prostřiženým otvorem na zadní straně polštářku. Ten jsem hned po naplnění rounem samozřejmě zašila.

Tady je pár ukázek polštářků, které jsem v minulosti šila.
Hned první dva mají přední stranu z bílého plátna opatřeného barevným motivem vytištěným na zažehlovací fólii. Prostě jsem si s pomocí oskenovaného ubrousku vytvořila požadovaný vzorek na látku.
Na druhém obrázku jsou čtyři polštářky z úplných začátků mojí práce s panenkami a já na nich tehdy z nedostatku jiných možností zkusila namalovat kontury barvami na sklo (windowcolor)...na látce drží velice dobře dodnes.
A pak jsou tu polštářky zdobené různými technikami...hodně z nich jsem šila do scénky se sultánem.
Ovšem mnohem mnohem víc jsem šila polštářků docela běžných a jednoduchých.
   

  

 


 

 

Zpět na hlavní stranu