Ptáčci

 

Kdysi jsem našla na internetu návod na výrobu ptáčků z vlny, a protože se mi líbili, tak jsem si stránku uložila. Teď jsem se rozhodla, že je zkusím vyrobit ve zmenšené velikosti. Je jasné, že vlnu bych nemohla použít, zvolila jsem proto štupovací  a vyšívací bavlnky. Skládají se z několika pramenů tenkých vláken a přesně to potřebuji. Připravila jsem si kartonek o rozměrech 2,7 x 3cm a mezi bavlnkami vybrala vhodné barvy. Přes delší stranu kartonu jsem omotala modrou bavlnku zároveň se zelenou, přestříhla  a vzniknul  první svazek, ze kterého bude hlavička a záda. Ještě jsem ho trochu pročesala hřebenem, aby se obě barvy lépe propojily. Pak jsem stejně vytvořila žlutý svazek, ze kterého budou líčka a bříško. Oba svazky převážeme přes sebe vždy příslušnou barvou tak, jak vidíte na obrázcích. Přes kratší stranu kartonu jsem pak namotala hnědou bavlnku a to budou křídla. Vložíme je za uvázanou hlavičku a teď musíme najít něco, čím vycpeme ptáčkovi bříško. V návodu u větších výrobků použili kuličku ze zmačkaného papíru, tady by to šlo určitě také, ale já mám doma kupované bambulky  a ty nejmenší byly právě tak akorát. Jejich výhodou je i to, že po nich bavlnky nesklouzávají, ale naopak na chlupaté bambulky pěkně přilnou. Takže, bambulku vložím za svazek, který bude tvořit křídla, prsty si semknu tělíčko a  pak přitáhnu křidýlka tak, aby se střetávala na vrcholu ocásku. Hnědým vláknem pevně svážu všechny bavlnky dohromady. Nakonec ocásek zastříhnu do šikmého tvaru a tím je základ hotový.
Protože výsledný ptáček je veliký jen necelé 3 cm, vyrobila jsem si maličkaté ptačí nožky z fima a jsou to nožky jen na sezení, obávala jsem se, že v téhle velikosti mi ptáčkové stát nebudou. Z fima jsem udělala i zobáčky a očka a vše jsem na vyrobené ptáčky přichytila lepidlem.
Jak vidíte, nejrůznějších ptáčků jsem nakonec vyrobila větší množství...zkoušela jsem různé barvy a taky je fakt, že každý další ptáček vznikal rychleji, vždyť jsou to vlastně jen tři úvazy a když k tomu máte ještě jedny ruce, jako já ty Máninčiny, jde to jako po drátku.

 

 

Zpět na hlavní stranu