Sladkosti

 

Do některých scének se mi hodí zmenšeniny sladkostí, a tak si vhodné obaly od skutečných výrobků občas schovávám. Později obal rozložím nebo rozříznu, naskenuji, zmenším a pak v potřebné velikosti vytisknu. ZDE je tedy stránka se sladkostmi ve formátu pdf  k vytištění. Velikost je vytvořená opět pro panenky vysoké 16", tedy přibližně 40 cm.
Všechny obaly jsem nafotila tak, jak mají vypadat vystříhané i se záložkami nutnými ke slepení. Tofifee jsem dělala už před lety a tehdy jsem do jednoduše poskládaného obdélníku zasunula bílou destičku z pěněného PVC, pokud tedy najdete něco podobného (možná by dobře posloužil i kousek polystyrénu), stačí když vystřihnete pouze vytištěný tvar. V opačném případě musíte sami vytvořit boční části krabičky už při vystřihování z potištěného papíru. Všechny hrany výrobků vždy nejprve narýhuji ostrým předmětem, pak vystřihnu a zohýbám všechny zlomy. Připravím si vhodnou výplň, nejčastěji používám dřevo, je pevné a dobře se papírem polepuje, musím ovšem vždy vytvořit hranolky odpovídajících rozměrů. Větší krabičky se sušenkami by šly celkem snadno slepit zcela duté, ale protože skladuji takových výrobků větší množství, mám obavy, že se pak snadno pomačkají, takže bych raději oblepila alespoň hranolek z polystyrénu nebo z kartonu. Ostatně karton jsem využila jako výplň pro všechny ostatní ploché krabičky. 
 

Čirou náhodou mají obě bonboniéry stejnou velikost. Skenovala jsem a k vytištění připravila jen horní část, tedy víčko. Spodek jsem vyrobila z bílého papíru, stejného, na který jsem obrázky vytiskla. Při kreslení velikosti dna je třeba myslet na to, že musí být o něco menší než vrchní část, aby šla krabička snadno přiklopit. Jak vidíte na obrázcích, i tady jsem vyplnila obě vyrobené krabičky kousky kartonu. Hotové bonboniéry jsem ještě zabalila do průhledné fólie, takové, jakou jsou opatřeny skutečné bonboniéry nebo třeba krabičkové čaje a mnoho dalších produktů. Na fotografii to ale není příliš patrné.
Vnitřky všech obalů by mohly zcela jistě ukrývat zmenšené pochoutky vyrobené třeba z fima či jiné  modelovací hmoty a netvrdím, že tuhle variantu v některé scénce nevyužiji.
 

 

 

  

 

Zpět na hlavní stranu