Válenky

Zimních bot pro plochonohé tonnerky nemáme mnoho. Pár kousků pro 12" panenky, které jsme získaly s originálním oblečením, ale jsou hodně těsné a dospělé tonnerky je neoblečou, pak jedny červené kozačky od Supergirl.
A protože jsem nedávno pracovala ze syntetickým filcem při výrobě kabel, napadlo mě, že z něj zkusím vyrobit válenky. Na prvním obrázku vidíte chodidla panenek, pro něž jsem chtěla botičky vyrobit. Rozdíl ve velikostech není příliš velký, a tak jsem se snažila udělat takový střih, který by oblékly všechny tři typy.
Paleta barev u filců je opravdu pestrá, takže jsem měla z čeho vybírat.
Svršek válenek je ze dvou sešitých částí. U obdélníku jsem si nechala větší záložku, kterou po sešití zahnu a zalepím dovnitř, tím se vrchní okraj válenky začistí a zpevní, ale díky použitému chemoprenu neztvrdne. Začala jsem tedy sešitím obou částí svršku, nejprve oblou část s obdélníkovou , potom zadní část válenky od paty až k lýtku. Vystřižené stélky jsem nalepila na tuhý papír a pak ještě jednou obstříhla. Vlepení stélky probíhá tak, že ji z dolní papírové strany po krajích natřeme chemoprenem, stejně tak i nástřihy na spodní části svršku. Po krátkém zavadnutí lepidla stélku opatrně vložíme k vyznačenému dolnímu okraji válenky a pomocí násříhů ji po celém obvodě přilepíme ke svršku. Podrážku jsem vystříhla ze staré pěnové podložky pro počítačovou myš a nalepila ji na spodek botiček...na tohle lepení jsem použila lepidlo UHU, aby byla podrážka víc tuhá.  Dozdobení hotových válenek je už jen na vaši fantazii.

Tady je střih na válenky ve formátu Pdf.
 


 


 


 


 


 

 

Zpět na hlavní stranu