Něco o nás


Markéta o Marii

Máninka je výborná pletařka, ale zvládá i šicí stroj, a tak díky dokonalé přípravě a za pomoci ručního šití vytváří pečlivě vypracované a začištěné modely. Má ráda, když jsou její panenky elegantní a upravené.
Je shánčlivá  a vynalézavá, výborně umí vytipovat věci, které by se nám mohly hodit na focení, věci, které na scéně cosi představují, aniž by tím ve skutečnosti byly.Vymýšlí nepřeberné množství scén a s výrazem bezelstného dítěte očekává, že je dokážu zrealizovat.
Občas fňuká a běduje, že jí to nebo ono nejde a větou " Tohle přece nemůžu umět, to jsem ještě nikdy nedělala " mě vždy dokáže spolehlivě rozesmát.A tak stejně nakonec tapetuje, šije závěsy, povlečení, vyrábí šperky a dokonce už i vyřezávala lupínkovou pilkou!
Pokaždé asistuje při focení a skvěle aranžuje panenky do potřebných pozic. Když pak společně prohlížíme vybrané fotky z nejnovější scény, je vždy nadšená, všechny nesnáze jsou zapomenuty a s obrovskou chutí  plánujeme další výtvory.
Myslím, že tohle všechno jí vrací kousek dětství, byť válečného, přesto krásného, úzce spjatého s tehdejšími milovanými panenkami.

 

Marie o Markétě

Markéta již v dětství ráda kreslila a modelovala, později se věnovala ručním pracím a modelářství. Prostě ji bavilo tvořit.
V našem báječném světě panenek může uplatnit všechny své dovednosti. Nechybí jí manuální zručnost a šikovnost, ať už pracuje se dřevem na cirkulárce nebo na miniaturách pod lupou.Vytváří a uskutečňuje naše představy, je precizní detailista a přísný cenzor veškeré naší tvorby. V naší "dvojce" je hnacím motorem, většina toho co děláme je hlavně její práce, já se podílím jen málem.
To, že na stránkách předvádíme své výtvory je opět její zásluha, protože si rozumí s fotoaparátem i s počítačem.
 

Zpět na hlavní stranu