Ruční práce


Scéna
Podlaha je pokrytá zelenou žinylkovou látkou.Prádelník je opět z překližky a má funkční všechny zásuvky.Kostru křesílka mi svařoval manžel, sedák a opěradlo tvoří překližkové čtverce polepené molitanem a potažené pružnou hnědavou látkou.Gaučík má tělo z celkem masivní latě.Zadní část je přichycena dvěma kovovými úhelníky.Vše jsem opět polepila molitanem a potáhla stejnou látkou jako křeslo. Na závěr jsem vlepila do předem vyvrtaných děr kovové nohy.Nástěnné hodiny jsou z balzy, ozdobný talíř z moduritu.

Panenky
Markéta :
Žanetka má kalhoty z modrého strečového materiálu v pase na gumu.Jednotlivé díly trička jsem nejprve ozdobila barvami na textil, zafixovala žehličkou a potom vše sešila. Tričko má krátké zapínání vzadu na krku a dole má našitý pružný lem.U vyšívání, které má Žanetka při sobě, jsem vyráběla vše mimo nůžek.Malá výšivka motýla mi trvala nad očekávání dlouho. Musela jsem pracovat šicím hedvábím, aby stehy nevypadaly moc humpolácky, a tak mi na to plánovaných 10 minut nakonec zdaleka nestačilo.

Marie :
Růžový top a sukně jsou z úpletového materiálu, bílé botičky vyrobila Markéta ( dostala jsem je jako dárek ). Mariana si vzala jako doplněk  hedvábný šáteček a pak jej vyměnila za černobílé korálky. Pletací jehlice, které drží Mariana v rukou, jsou ve skutečnosti jehly s nalepenými korálky.

 

 

Zpět na hlavní stranu