Jablíčka

Scéna
Tahle scéna mě napadla už někdy na jaře. Impulzem byla  malá jablíčka, a tak jsem vlastně jen čekala až dozrají a budou pěkně červená. A pak už bylo třeba jen pár maličkostí - hranici polen, žebřík, hrábě, vhodné "stromy", na něž jsem mohla přidělat větvičky se zakrslými jablky a další větvičky s přiměřeně velkými listy, které tvoří koruny stromů. Jako tráva se mi nejvíc osvědčily tenké koberce lesního mechu, který úspěšně "pěstuji" pod kanadskými borůvkami na zahradě.
Hlavní aktéři jsou tentokrát tři, byla to výjimka, ke které se hned tak vracet nebudu, mnohem lépe se pracuje se dvěma postavami. Ale všechny nás to moc bavilo, Matěj šplhal po žebříku jako rozený sadař, Eva se proměnila v typickou venkovanku a hbitě se oháněla hráběmi. Malá Barunka běhala bosky po trávě  a proháněla rohatou ovečku nevelkého vzrůstu.


Panenky
Markéta :
Matějovo oblečení tvoří bílá plátěná košile s širokými rukávy, krční výstřih jsem jednoduše začistila barvami na textil a svázala mašličkou z tenké gumy. Typické kalhoty pod kolena mají zapínání na boku. Modrá vesta z tenkého plátna je oboustranná, knoflíky jsou z malých zažehlovacích čoček kovového vzhledu.
Do téhle scény jsem Matějovi odstranila vousy, a tak je z něj zase holobrádek.

Eva má na sobě dlouhou spodní košilku zdobenou štykováním a přes ní oblíkla širokou nabíranou sukni vzadu na zapínání. Vypasovaná jupka má knoflíky z maličkatých korálků přilepených windowcolorkami a jelikož jsou samozřejmě nefunkční, sešila jsem na focení přední díly několika skrytými stehy. Zástěrku jsem ozdobila bílými kytičkami a obšila úzkými zoubky. Abyste mohli vidět spodní košilku, musela Eva na chvilku odložit vrchní část oblečení a musím říct, že Matěj jí při tom velmi ochotně pomáhal.
Pantofle jsem oběma udělala z  kůže.

Ještě se chci omluvit všem znalcům lidového oblečení, jsem v tomhle oboru naprostý laik. Vše je tedy výplodem mojí fantazie, samozřejmě bohatě ovlivněnou televizí, filmem a literaturou.
 

Marie :
Oblečení Barunky bylo jednoduché. Halenka sdrhnutá u krku, spodnička a sukýnka s bílým lemováním. Protože běhá nejraději bosa, bylo o práci méně.

 

 

 

Zpět na hlavní stranu