Neznámá planeta

 

Nina s Gabrielem brázdí vesmírné galaxie už několik let. Navštívili nejrůznější planety, na kterých pátrají po surovinách, které by bylo možné úspěšně využít na Zemi. Dnešní průzkum provádí na dosud neznámé planetě, kde je atmosféra velice podobná té naší. Na skalnatém návrší objevují zvláštní horniny a rostlinstvo. Odebírají několik vzorků a také předávají podrobné informace do vědeckého centra na vesmírné lodi.
Nina si v písčité půdě povšimla jakési kruhové vyvýšeniny. Zkouší tedy odhrabat sypký povrch a po chvilce odkryje tři  červené  huňaté koule. Co to jen může být? Když se Nina rozhodne vytáhnout jednu z koulí zcela na povrch, zažijí oba průzkumníci nečekané překvapení. Koule se najednou rozvine a v tu chvíli před nimi stojí zvláštní chlupaté stvoření s krátkýma tenkýma nožkama. Vzápětí se z písku vynoří zbývající dva chlupáči a všichni společně se hrnou k Nině. Astronautka se trochu polekala, netuší zda jsou rychlonozí tvorové přátelští, a tak hledá útočiště u Gabriela. Ten chrání svou kolegyni vlastním tělem, ale všetečná zvířátka obratně šplhají  po jeho nohách, vydávají jakési vrnivé zvuky, hlasitě funí a evidentně touží po blízkém kontaktu s oběma návštěvníky.
Čertíci, jak Nina právě objevené obyvatele této planety nazvala, si nakonec ji i Gabriela dočista získají svou přítulností a legračním vzezřením. A to tak, že Nina začne přemlouvat Gabriela, aby i přes přísný zákaz Pozemské galaktické federace přivážet na Zemi jakékoli živé tvory z ostatních planet, odletěli v modulu k vesmírné lodi alespoň s jedním čertíkem. A chvíli to opravdu vypadalo, že se tak stane, protože chlupáči se od obou nehnuli ani na krok a došli s astronauty až k modulu. Tam ovšem Gabriel s Ninou dostávají jasné a nesmlouvavé pokyny z vesmírné základny. Nina nakonec neochotně odváží přátelské tvory na malé čtyřkolce zpět na místo, kde je nalezla. Po domluvě s velitelem má však možnost vysadit na této planetě malého mobilního robota OTÍKA, který je schopen předávat informace o dění ve svém okolí. Čertíkům se tenhle nový dosud neprozkoumaný návštěvník velice zalíbil, a tak Nina využila jejich zájmu, aby se na čtyřkolce rychle přemístila zpět k modulu, kde na ni čekal netrpělivý Gabriel. Bezchybně odstartovali a úspěšně přistáli v útrobách mateřské lodi.
Po večeři si Nina pustila záznamy pořízené OTÍKEM a když viděla legrační poskakování rozdováděných čertíků, neubránila se hlasitému smíchu. Určitě se sem musí ještě někdy vrátit...

Scéna
Tentokrát jsem potřebovala jen kameny, písek, pár suchých a umělých rostlin. Z dřevěných základů, žinylkových drátků, knoflíků, které vypadají jako oči a chlupatého úpletu jsem vyrobila vesmírná zvířata. Z pěněného PVC vznikla krabička na vzorky, lopatku jsem našla mezi věcičkami z kinder vajíček, robot je stará hračka stejně jako čtyřkolka.

Panenky
Markéta:
Kombinézy pro Gabriela a Ninu jsem ušila z tenkého hodně elastického úpletu černostříbrné barvy. Na rukávy, nohavice a přední díl jsem ještě před sešitím přientlovala ozdobné pruhy ze stříbrné stužky. Opasek je ze stejného materiálu a kovovou sponu jsem na něj přilepila. Botky mají oba originál Tonner.

   
            

Zpět na hlavní stranu