Pohádkový les

 

Vítek s Bělou dnes vyrazili na výlet se svou malou dcerkou. Tentokráte je cílem jejich cesty " Pohádkový les". Tatínek koupil rodinnou vstupenku a spolu s ní obdržel pro každého z nich speciální čipový náramek, který je opravňuje k pohybu po území lesa. Kačenku ovšem nejvíc zaujal veliký panel s pohádkovými postavami, který návštěvníci využívají  k vytvoření zábavných fotografií. Mohou zde totiž propůjčit své obličeje pohádkovým bytostem. A tak se tu fotografuje i naše mladá rodinka.
Ještě malé posilnění na cestu a teď už hurá do lesa plného pohádek a dobrodružství.


Scéna
Jako první jsem vyráběla domeček ve tvaru muchomůrky, ve kterém je umístěna pokladna. Základ je z kartonu a vlnitého papíru, vše jsem potáhla bílou čtvrtkou. Střecha je z tenké plastové reklamní tabule, kterou jsem stočila do široce otevřeného kornoutu a natřela rychleschnoucí barvou. Puntíky jsem vystříhala z podobného jen trochu tenčího materiálu a nalepila na zaschlý klobouk.
Panel s pohádkovými postavami je ze silného tvrdého papíru. Věděla jsem, že tu chci mít trpaslíka a vílu, třetí postavičku se mi pořád nedařilo stvořit a taky jsem bojovala s vhodnou velikostí a vůbec...několikrát jsem to překreslovala a stejně jsem s tím ve finále nebyla úplně spokojená.
Zato sezení a dřevěný nášlapný chodníček jsem měla hned, i vstupní brána do pohádkového lesa vznikla rychle. Sušenky, mobil, vstupenky i bankovku jsem si vytiskla v potřebné velikosti, náramky jsou z plastových stahovacích uzávěrů.

Panenky
Markéta:
Oblečení nebylo nijak náročné. Vítkovi jsem ušila triko z tenkého pruhovaného úpletu. Sandály  a kraťasy jsou z fundusu. Běla má top a botičky originál od Tonnera, sukně je z hodně elastického materiálu a využila jsem strojně obšitá zakončení, díky kterým se látka na okrajích vlní. Na výlet jsem Běle ušila tzv. japonskou tašku. Kačenka má na sobě originální oblečení od Hellen Kish.

        

Zpět na hlavní stranu