Proměna

 

I po dvou letech manželství je Klárka až neskutečně zamilovaná do svého muže, navíc jej bezmezně obdivuje. Libor je úspěšný manažer velké obchodní firmy a vzhledem ke svému postavení se musí často účastnit různých společenských akcí. On se ale při takových příležitostech cítí vždy jako ryba ve vodě, je nesmírně vtipný a zábavný společník. Se svým manželem se dvou firemních večírků zúčastnila i Klárka, ale na rozdíl od něho zůstávala nesměle v koutku a tiše pozorovala dění okolo. Nenápadné ženy si nikdo příliš nevšímal, a tak na další večírek už raději nešla
Od té doby zůstává Klárka doma často osamělá. Někdy jí dělá společnost její kamarádky Ema. Je to rázná emancipovaná žena, která nevěří Klárčinu přesvědčování o tom, že jí neúčast na večírcích nevadí, a proto se rozhodne s tím něco udělat.
Tento pátek večer se Libor chystá zase na jednu z podnikových akcí, a tak přišla brzo odpoledne za Klárkou s plánem, který si předem domluvily. Rychle vypily kávu a vrhly se společně na Klárčinu proměnu. Všechno začalo v koupelně, kde zručná Ema obarvila Kláře vlasy a pak se dala do líčení. Výrazné oční linky a rudá rtěnka hned dodávají Klárčině tváři sebevědomý výraz. Pak přichází na řadu účes a nakonec se odchází Klárka obléci do šatů, které Ema přinesla sebou.
V tu dobu přichází domů Libor a v prázdném obýváku  najde na stolku nezvyklé množství líčidel. Volá na svou ženu, ale místo ní vejde Ema. Zdraví se s Liborem a hned mu oznamuje, že Klárka se převléká a přijde během chvilky. A skutečně, ve dveřích se objeví Klárka... ovšem docela jiná Klárka. Libor nevěří svým očím. Ema se nenápadně vytratí.
Na dnešním večírku byla půvabná Klárka středem pozornosti a pyšný Libor se od ní nechtěl vzdálit ani na chviličku.
Scéna
Gauč už jsem použila ve scéně s trezorem, ušila jsem jen jiné polštářky. Květinový i konferenční stolek je z ohýbaného pěněného PVC. Detailní fotografie pávího péra mi posloužila na velkou dominantní tapetu. S barevnými tóny obrázku jsem se snažila sladit pletené bobíky, polštářky i závěsy. Líčidla jsou vyrobená ze dřeva a z tenkého plastu, vše natřené a polepené vytištěnými obrázky. Sladké pusinky, které si děvčata zakousla ke kávě, vyrobila Erika.

Panenky
Markéta:
I když se tentokrát vyskytují na scéně jen dvě panenky, ve skutečnosti tu působily tři. Využila jsem toho, že vlastníme u některých tonnerek více zástupkyň jedné tváře a vybrala jsem dvě panenky Antoinette, které jsem během "líčení" jednoduše vyměnila. Klárce jsem ušila jednoduché tričko s lodičkovým výstřihem, které snadno přetáhne přes hlavu, tepláky i botky jsou z fundusu, prádlo originál Tonner. Pro Emu jsem šila minišaty z pružné džínsoviny a svetřík z látky, která působí jako efektní pletenina, botičky má originál Tonner.Valerie, která při fotografováni představuje změněnou Klárku, dostala pouzdrové šaty ze žlutého krimplenu. Botičky jsou originál Tonner, kabelka od Světlany- Blacksvetlus.

      

Zpět na hlavní stranu