Bleskový moučník

 

Na dnešní sobotu už má Zdena oběd připravený, a tak se s dcerkou dohodly, že udělají ještě nějaký moučník na odpoledne. Maminka tedy vyndala potřebné suroviny a hned se pouští do šlehání krému. Mína připravuje porcelánovou mísu a vyloží ji potravinovou fólií. Pak začne na dno skládat sušenky a maminka na ně navrství krém a tak pokračují ještě jednou. A protože trochu krému zbylo, udělá Zdena ze stejných surovin ještě dva poháry. Vše pak uloží do lednice.
Tatínek volal, že dorazí domů až pozdě večer, a tak si na na moučníku pochutnaly společně jen Mína s maminkou. Na tatínka ale nezapomněly a po příjezdu na něj čekalo v lednici sladké překvapení.

Scéna
Kuchyňskou linku, ledničku, stůl i židle jsem vyráběla do scény s pizzou. A tehdy jsem také slíbila, že se někdy příště podíváme, jak vypadá chladnička uvnitř. Ta správná chvíle přišla právě teď. U kuchyně jsem dodělala nové závěsné skříňky, odlepila jsem všechna červená dvířka  a šuplíky a nahradila je hnědými. Židle jsem trochu změnila ušitými potahy. Vnitřek chladničky jsem vybavila policemi i velkým průhledným šuplíkem a vrhla jsem se na výrobu zmenšenin, které jsem potřebovala do scénky - šlehačka, máslo, sádlo, sýry, tatarka, džus, créme olé, potravinová fólie, obal na sušenky a pak ještě hodiny a kuchyňský obrázek. Před lety jsem sice získala několik kousků miniaturních potravin, které byly vyrobeny pro firmu Penny, problém je v tom, že jsou v různém měřítku a tak jsem mohla použít jen některé. Takže jsem zase skenovala, tiskla  a pak polepovala dřevěné špalíky. Další potraviny jsou z fundusu a zahrály si už v předchozích scénkách. Hlavní věc, kterou jsem potřebovala vyrobit, byl elektrický šlehač. Základ je dřevěný, mísa byla původně nějaká plastová odměrka, metly jsou z drátu. Těrka je z gumy a z tenkého dřívka. Miniaturní sušenky lze koupit jako součást jogurtu, ze kterého pak vzniknul po přidání želatiny i zmenšený moučník.

Možná jste si povšimli, že útroby chladničky jsou osvětlené (postarala se o to jedna výkonná ledka, na kterou jsem si připravila otvor už při výrobě). Ale protože to při denním světle není zase až tak moc patrné, byla jsem vlastně docela ráda, že se tatínek tolik zdržel a vrátil se domů až za tmy. Tím pádem se do silvestrovské galerie dostane i pár fotografií, kde je opravdu jasné, že lednička uvnitř svítí.

Panenky
Markéta:
Zdena dostala úpletové triko s dlouhým rukávem a jednoduché tepláky, Mína je na tom podobně, jen triko je silnější a tak je to spíš taková mikina. Pantofle mají obě dvě vyrobené z pěnovky.

        

Zpět na hlavní stranu