U kartářky

 

Už jako malé děvčátko pozorovala Tea svoji babičku při vykládání karet, poslouchala napjatě tajuplné věštění budoucnosti sousedkám a známým. Postupem času se tuhle dovednost od babičky naučila a sama pak četla z karet osudy svým kamarádkám.
Při studiu na vysoké škole si pronajala malou garsonku a vytvořila tu stylovou věštírnu. Mystickému prostředí pak přizpůsobila svoje oblečení i vizáž.

Tomáš stojí před nelehkým rozhodnutím, jestli má v rámci své profese odjet na dlouhodobý pobyt do ciziny. Na pět let by musel opustit svůj domov, rodiče i přátele, získal by ale nové zkušenosti a mimořádně dobře honorovanou práci. Pořád se nemůže rozhodnou, až mu jeden kolega z legrace poradil, aby se zeptal u kartářky. A Tomáš to tak trochu z recese zkusil.

Teď tedy stojí před ženou vyhlížející jak z dávno minulých časů, která mu kyne, aby se posadil. Z vyložených tarotů vybírá Tomáš pět karet a Tea z nich čte, co mladého muže čeká. Mluví o cestě, která se neuskuteční, o ženě, která mu nečekaně vstoupí do života i o dětech, které se mu v brzkém čase narodí. Tomáš se velice zdráhá všemu uvěřit a svoje pochybnosti vysloví nahlas. Tea se cíti trochu dotčená, ale přesto nevěřícímu Tomášovi zopakuje výklad s mariášovými kartami. I v nich však věštba vychází stejně. Mladý muž se tedy chystá k odchodu, zaplatí  a loučí se s kartářkou. Projde předsíní a už už se chystá za sebou zavřít dveře...jenomže hledá po kapsách svůj mobil a nemůže jej najít. Co, když mu vypadnul u kartářky? Raději se tedy vrací zpět a ...nevěří svým očím....tajuplná věštkyně si zrovna sundává černou paruku a odstrojená se chystá k odchodu. Po chvilce trapného ticha se nečekané situaci oba zasmějí. Tomáš ovšem nemůže z půvabné dívky spustit oči. Moc by ho zajímalo, jak přišla k věšteckému umění. A tak společně usednou a vyprávějí, nakonec došlo i na věštění z dlaně. Ještě před chvílí Tomáš nevěřil na setkání s osudovou ženou a právě teď si s ní na zítřek domlouvá schůzku...


Scéna
Veškerý nábytek, který jsem do scény použila, je z fundusu.Věnovala jsem se tedy opět spíš skenování a vytištění potřebných věcí. Hlavní pro mě byly karty, ale také časopisy a knihy. Na jednu stěnu jsem pak vytiskla  tapetu, na druhou veliké slunce. Ostatní samolepky jsem náhodně koupila před krátkým časem s tím, že by se mi mohly hodit na nějaké focení.

Panenky
Markéta:
Tea dostala elastické tričko a minisukni. Z lesklé látky jsem pak ušila dlouhý plášť. Botičky jsou kupované, kabelka od
Světlany. Přívěsek ve tvaru sovy mi spolu s velkým množstvím nádherných látek darovala Monika, moje šikovná a tvořivá kolegyně (díky!).
Tomáš má oblečení z fundusu boty originál Tonner.

 

   
       

Zpět na hlavní stranu