Samovar

Scéna
Pro tuto scénu jsme připravily nové kartonové stěny s jednobarevnou jemně strukturovanou tapetou a já jsem se konečně odhodlala vyrobit sedací soupravu s molitanovými polštáři, které lze bez problémů potáhnout jinou látkou. Na výrobu jsem použila starý dřevěný šuplík s masivnějšími stěnami a využila jsem původní drážky, do kterých jsem zasunula překližkové zadní díly. Stolek je tentokrát také z masivního dřeva, podlaha je zakrytá zbytkem koberce. Z dekorací na stěně jsem vyráběla jen plastiku květu a jednoduché hodiny. Ještě musím uvést, že Anna má ruské předky (samozřejmě v mojí fantazii) a proto ten samovar, dřevěné „matrjóžky“ na poličce a také obrázek žatvy od I.V. Markičeva. Porcelánový servis je kupovaný a jeho součástí je ještě konvice a tác.

Panenky
Markéta :
Svetr pro Annu jsem sešila z vyřazeného růžového pulovru. Opět jsem využila pružné lemy a zakončila jimi rukávy, krční výstřih a spodní část. Kalhoty jsou jednoduché rovné bokovky bez zapínání. Boty má Anna originál Tonner.
Pro ty obzvláště zvídavé ještě dodám, že v šálcích mají děvčata skutečný čaj a v konvici mléko. Protože mi při focení hrníčky nejednou upadly na zem nebo panenkám do klína, prozíravě jsem obě tekutiny opatřila malou dávkou želatiny a změnila tak jejich skupenství.

Ty úplně nejzvědavější bude možná zajímat recept na jahodové kostky, které připravila Anna jako pohoštění pro svou kamarádku. Tak tedy, ukroj dva tenké plátky z perníku na strouhání o rozměrech cca 6 x 6cm. Jednu lžičku margarínu s trochou cukru obarvi potravinářským barvivem a hotovým krémem spoj perníkové plátky a nech vychladit. Potom rozkrájej na malé čtverečky, na každý vstříkni prstem přes nástavec s malou hvězdičkou trochu neobarveného margarínu a navrch dej kousek rozkrájeného želé bonbónu. Když to panenkám nebude chutnat, lze tyhle minimoučníky bez obav zkonzumovat (mně je chtěli doma sníst ještě před focením).

Marie :
Karolína má na sobě kalhoty z „fundusu“ od Markéty a narychlo pletený svetr s řetězovým vzorem. Tenhle pletený vzorek zvládnou i začátečníci, je nenáročný a docela efektní. Boty má Karolína kupované Kingstate.

Zpět na hlavní stranu