Bazén

 

Dnešní odpoledne sice není příliš slunečné, ale je teplo a Honzík se Zuzankou si rádi zařádí v bazénu. Zatímco tatínek  usnul v lehátku při čtení novin, užívají si obě děti prázdniny při nejrůznějších hrách. Chvíli se baví tím, že si vymýšlí různé hádanky, pak si uspořádají malý tenisový turnaj. Unavení po dlouhém běhání potom skočí s chutí do vody. Nezapomenou sebou vzít také "Lojzu", nafukovacího krokodýla, který je provází od jejich raného dětství.  Když si Zuzanka chce zase chvilku odpočinout na dece, neposedný Honzík vytáhne tajně vodní pistoli a dřímající sestru nečekaně postříká. Zuzka se lekne a hlasitě zavýskne, tím vzbudí tatínka, který nejprve netuší, co se děje. Při pohledu na rozzlobenou Zuzanku, která pronásleduje svého bratra  a divoce mu vyhrožuje utopením, je mu jasné, že se děti mezi sebou jen tak škádlí. A pak už přichází maminka se svačinou. Bagety se salámem zmizí během chvilky a děti začnou přemlouvat rodiče, aby se s nimi šli vykoupat. U tatínka neuspěly, ale maminka si nakonec dala říct.Voda v bazénu je příjemně osvěžuje a tak nakonec vleze za ostatními i tatínek. Děti vydrží s přestávkami dovádět v bazénu až do večera, rodiče si užívají volné odpoledne lenošením.

Scéna
Hlavní a nejdůležitější věcí byl samozřejmě bazén. Vyráběla jsem ho z pěněného PVC. Uříznutý pás jsem ohýbala pomocí horkovzdušné pistole přes veliký hrnec o průměru 50cm. Místo, kde je pás spojený pomocí kolíků tak, aby odolal tlaku téměř 30ti litrů vody, jsem důkladně zalepila silikonovým lepidlem  a s jeho pomocí jsem vlepila i kulaté dno. Na schůdky jsem použila také pěněné PVC, přičemž jsem uříznuté hranolky  ohýbala přes dřevěnou formu. Na závěr jsem vše natřela rychleschnoucí barvou.
Dřevěná lehátka a stolek jsou z fundusu. a tak bylo třeba ušít jen ručníky, polštářky a deku. Vodní pistoli jsem sestavila z různých plastových drobností, rakety s tenisovým míčkem nám kdysi darovala Erika a nafukovací krokodýl je dětská hračka.
Protože jsem tentokrát využila na fotografování místo u plotu na zahradě, které je po většinu dne osluněné, musela jsem čekat na den, kdy bude zataženo. Brzy ráno jsem postavila celou scénu a podmínky se zdály být výborné, slunce žádné, bezvětří, příjemně teplo. To mi ale vydrželo jen pár hodin. Pak se přihnal liják a já vše zakrývala. Valnou část záběrů jsem sice měla nafocenou, ale ještě mí přece jen něco chybělo. Po dešti se pro změnu nebe otevřelo a začalo svítit slunce. A tak jsem čekala vždy na nějaký mráček, abych udělala pár snímků. Fotografování se mi tedy protáhlo téměř do večera.

Panenky
Markéta:
Pro Zuzanku a Honzíka jsem ušila  z elastických látek  plavky. Maminka Valentýna dostala jednoduché domácí šaty a plavky má originál Tonner. Tatínkovi Kryštofovi jsem ušila ze staré  košile trenýrky.

        

Zpět na hlavní stranu