Ptáčník

Mladý hrabě Daniel se už od dětství rád toulal po lesích, lovil drobná zvířata a pak je vypouštěl v parku jejich rodinného sídla.Většina odsud rychle utekla, ale některá zůstala a v tuhých zimách si pak užívala bohaté nabídky nejrůznějších pochoutek. Když  Daniel objevil v lese chýši starého čihaře, naučil se od něho jak lapit  ptáčky. Trávili spolu nejedno odpoledne a park v okolí zámečku byl zanedlouho plný barevných zpěváčků. Když starý ptáčník umřel, chodíval Daniel čas od času na lov sám.
I dnes tu nastražil  pod síť oblíbenou ptačí pochoutku, skryl se za dveře chatrče  a skulinou ve dveřích sleduje, jak se ptáci slétají pod nastraženou past, Už se chystá zatáhnou za tenký provázek, kterým podtrhne vzpěru, když se náhle všichni ptáci rozlétnou pryč. Z lesa se totiž na mýtinu vyřítil kůň. V sedle je mladá žena, která vší silou svírá opratě a snaží se koně uklidnit. Daniel vyběhl ven z chýše, kůň se ale vysoko vzepjal, shodil jezdkyni na zem a utekl. Hrabě pomáhá dámě vstát, zjišťuje zda není zraněná a pak jí pomůže usednout na lavičku, aby se vzpamatovala z úleku. Naštěstí vše dobře dopadlo, Leontýna je odvážná dívka, která občas provádí docela nebezpečné kousky. Po krátkém představení  se Leontýna zahledí na klece plné ptáčků. Se zájmem si je prohlíží... je jí však líto zavřených zpěváčků, kteří teď ztratili možnost létat. Když jí ale Daniel vysvětlil, že ptáčky pustí zase na svobodu, zeptala se, zda by si některé z nich nemohla odvést na jejich rodinné panství.
Najednou se na mýtině objevil Leontýnin koník, už docela klidný, trochu si sem tam odfrkne, čekajíc na svou paní. Daniel pomohl dámě do sedla, vzal jednu z klecí se zpěváčky a pomalu doprovází půvabnou Leontýnu domů.

Scéna
Do této scénky jsem udělala jen klece pro ptáčky a síť na jejich odchyt. Chýši i lavičku jsem vyráběla do dřívějších scén. Po několika letech měl možnost se proběhnout  náš  koník.

Panenky
Markéta:
Valentýna dostala jakýsi jezdecký kostým z růžového sametu, olemovaný černým šikmým proužkem. Třírohý klobouk je vyrobený z filcu.
Daniel má na sobě oblečení z fundusu. Šila jsem pouze koženou vestu, která je  ozdobená vypalovaným motivem. Boty mají oba originál Tonner.

            

Zpět na hlavní stranu