U babičky

Sabina se Sandrou se dnes chystají na dlouho očekávanou vernisáž moderního umění. Obě se ale staly v nedávné době maminkami, a tak své potomky svěří na pár hodin do péče babičce. Zita už své dcery doma očekává a těší se na vnoučátka. Sabina má holčičku Natálku, Sandra trochu staršího chlapečka Tomíka. Dívky sebou přinesly vše potřebné, ještě se rychle rozloučí se svými drahoušky a už spěchají, aby nepřišly pozdě.
Zita si připravila  pro děti nějaké hračky a obrázkové knížky, a tak jim pořád něco vypráví a pomáhá jim objevovat svět. Dojde ale i na přebalování  a Natálka jednu chvíli začne  pobrekávat. Babička tedy houpá obě děti v náruči a prozpěvuje jim. Jako první jí v náručí usne Tomík a zanedlouho po něm i Natálka. Zita děti uloží na postel a sama si lehne vedle nich. Všichni tři tiše odpočívají. Krátce po probuzení vnoučátek se vracejí i jejich maminky. S láskou se vrhají ke svým drobečkům a jsou rády, že vše proběhlo v klidu a bez nějakých zádrhelů.

Scéna
Ložnici už jsem vyráběla do dřívější scénky, teď jsem ušila nový přehoz a polštářky, na rampu jsem umístila knížky a také jsem vyrobila nové lampičky na noční stolky.Vytiskla jsem si obraz na stěnu a dětské leporelo se zvířátky. To druhé, červené je ušité z látky a vytištěné obrázky jsem na něj zažehlila. Pak jsem ještě vyhledala  nějaké menší hračky a pár jich vytvořila pomocí fima.

Panenky
Markéta:
Sabina a Sandra na sobě mají originální oblečení od Tonnera. Pro Zitu jsem ušila tričko a jednoduché tepláky z hnědého úpletu. Miminka od Ashton Drake   mají originální kabátky a ušité dupačky.

   

Zpět na hlavní stranu