Štědrý večer

Scéna
Scéna představuje část obývacího pokoje dobře situované rodiny z počátku minulého století. Interiér dozajista postrádá dobovou přesnost, jen jsem se snažila vyvolat dojem.
Zelený ušák už posloužil při focení první scény, tentokrát nešlo ho nevyužít. Stůl a komodu jsem se snažila udělat tak trochu starožitně, konstrukce lampy je kupovaná, a tak stačilo vytvořit jen stínidlo. Samolepící tapetu s drobným květinovým vzorem jsem kupovala hlavně kvůli dobovým interiérům. Stěny jsou tentokrát bez okna, o to víc bylo potřeba obrazů. Rámy, s výjimkou oválného, jsem vytvořila, obrazy nikoliv…tedy, až na ty dva černobílé rokokové obrázky.
Vím, že ustrojení vánočního stromku  neodpovídá zcela stylu z  počátku 20.století, ale Adélce to evidentně nevadilo a Kristýna to přešla se shovívavým úsměvem. Suma sumárum, jediná opravdu dobová věc v téhle scéně je koberec, tedy původně ubrus, tak trochu připomínající gobelín, po mojí prababičce.

Panenky
Markéta :
Adélce jsem ušila šaty z pružného sametu ozdobeného tenkým bílým prýmkem, vzadu jsou svázané velkou mašlí ze saténové stuhy. Punčošky jsou sešité ze starých ponožek a botičky jsem vyrobila z černé kůže se zapínáním na malý korálek. Pro tuhle scénu jsem Adélce na hlavě vyrobila lokny. Jak jsem to prováděla můžete vidět v rubrice Návody a nápady  na hnědovlasé Barunce.
Z dárků, které Adélka našla pod stromečkem, měla neskrývanou radost a pečivo od maminky jí náramně chutnalo. Jen kdyby ten tatínek nechyběl! Ale co se dá dělat, když ani jedna z nás nebyla ochotná ušít parádní pánský oblek. Tak třeba někdy příště…..

Marie :
Na Štědrý večer si Kristýna oblékla slavnostnější šaty. Jsou z černého sametu s bílým plisovaným zdobením. Použitý syntetický materiál neodpovídá době před 100 lety, leč pro tuto scénu mi skvěle posloužil. Zato  mašle, kterou má Kristýna ve vlasech, je z mušelínu starého více než 100 let. Byl to malý šáteček po mé babičce a obšívat se tedy musel velmi opatrně.
Botičky jsou kupované, účes této panenky je originální.
I Kristýna našla pod stromečkem nějaké dárky, tatínek na svých děvčatech nešetřil a firma Schneider dodala opravdu prvotřídní zboží.

Zpět na hlavní stranu