Koncert

 

Koncert zahajuje vynikající houslistka Denisa. Zahraje krátký průřez Mozartovou tvorbou, přičemž ji na klavír doprovází Michal, její kolega ze studií . Ten pak doprovází další umělkyni, mladou sopranistku Romanu. Po jejím vystoupení se za klavír posadí Adriana a s ní přichází dětská hvězda večera, nadaná dívenka Terezka, která předvede svůj mimořádný talent ve hře na housle. Pak se na pódiu objeví další dětský hudebník, violoncellista Toník. Všichni tři společně zahrají několik známých skladeb.
Na samý závěr ještě jednou vystoupí Denisa, která celý koncert zakončí. Sotva ale odloží housle, zaskočí nic netušící umělkyni přítomnost její malé dcerky na jevišti. Majdalenka přináší svojí mamince kytici růží, a všichni se v tu chvíli dozvídají, že Denisa dnes slaví narozeniny. Spontánní potlesk diváků ještě umocní nečekané a dojemné překvapení.


Scéna
Klavír jsem vyráběla  před lety do dobové scénky s učitelem hudby. Už tehdy jsem počítala s tím, že ho použiji i do nějaké současné scénky a bude tedy potřeba vyměnit nohy, pedálovou část a opěrku pro noty. To jsem udělala a vyrobila jsem i jakousi klavírní židli, která je dostatečně vysoká, aby mohly panenky správně šlapat na pedály. Housličky už jsem také použila ve výše zmiňované scénce a violoncello vzniklo z houslí, které jsem koupila v Levné knize. Měli dvě velikosti, jeden kus za 8 Kč. Je jasné, že za tu cenu jsem nemohla odolat. A právě ty větší se mi hodily na dětské violoncello. Bylo potřeba vytvořit bodec a také trochu zkrátit smyčec, který byl neúměrně dlouhý.

Panenky
Markéta:
Nejprve jsem ušila šaty pro Denisu, jsou podle střihu od Dity a použila jsem na ně hodně pružný úpletový materiál doplněný peřovými lemy. Pak jsem z tenké šály udělala šaty pro Terezku. Michal má oblečení z fundusu. Romana, Adriana a Toník mají oblečení originál Tonner. Na šaty pro malou Majdalenku jsem využila model  ze série slavných filmových kostýmů, kdysi dávno zakoupený v Levné knize. Byly to šaty z filmu Jih proti Severu, původně vyrobené pro 12"panenku barbie. Nenáročnou úpravou vznikly šaty pro 6" panenku od Helen Kish.
 

  

Zpět na hlavní stranu