V tělocvičně

Při nástupu na hodinu tělesné výchovy předává Amálka panu učiteli omluvenku, je po nemoci a dnes se tedy tělocviku nezúčastní. Ostatní děti začínají krátkou rozcvičkou a pak následují posilovací cviky. Potom začnou děti řádit na žebřinách a nakonec přitáhnou kozu, na které budou trénovat přeskok. Začínají ti nejzdatnější a nejobratnější. Všestranný sportovec Toník zvládne přeskok bez větších problémů, Mína, která se věnuje gymnastice, si s kozou hravě poradí a na jedničku vše zvládne i Jirka. Ostatním se přeskok nedaří, přesto si při hodině užijí dostatek pohybu a zábavy.

Scéna
Scénu, ve které je v jeden okamžik jedenáct aktérů, jsem ještě nikdy nefotila. Hned od začátku bylo jasné, že musí valná část osazenstva po celou dobu fotografování sedět, ležet, nebo se o něco opírat. K tomuto účelu mi posloužila dlouhá lavice (vyráběla jsem jí do scénky s baletkami) a žebřiny. Při akčních záběrech jsou panenky zavěšeny na silonovém vlasci. A protože 12" panenky s typem těla "Marley" nemají pohyblivé zápěstí a nedokážou ani pořádně roznožit, museli ty hlavní cviky obstarat tři zástupci s mnohem pohyblivějšími tělíčky ze série Harry Potter.
Žíněnku jsem udělala z karimatky, koza je dřevěná, potažená silnou kůží.

Panenky
Markéta:
Ve scénce účinkuje většina našich 12" dětí, chybí jen jedna Marley (Barunka) a  Alenka. Využila jsem veškeré sportovní oblečení, které jsem našla, ale stejně jsem musela ušít pět triček a osmero tepláků či legín. Pak ještě pohledat 10 párů sportovních bot, což se mi s pomocí čtyřech balerínek podařilo. Učitel Tomáš má oblečení z fundusu.   

Zpět na hlavní stranu