Cirkulárka

V sobotu dopoledne vytáhne Gabriel před dům cirkulárku a seřeže nejrůznější dřeva, která nashromáždili v baráku i na zahradě. Vydatně mu při tom pomáhá jeho syn Jirka, skládá nařezané kusy dřev do přepravky a pak je zase pečlivě urovnává ve sklepě. Ze zahrady přinesou s tatínkem i větve ze staré  poražené švestky. Nakonec společně uklízejí, ale  pak ještě Jirka připomíná tatínkovi, že chtěli odvézt do nedaleké sběrny připravený kovový šrot. Gabrielovi se sice moc nechce, ale když vidí Jirkovo nadšení, souhlasí a do kárky nakládají nepotřebné kovové věci. Mají domluveno, že si utržené peníze rozdělí rovným dílem a Jirka nedočkavě pohání tatínka, aby jim ve sběrně nezavřeli.

Scéna
Cirkulárku jsem vyráběla podle té, kterou máme doma a já na ní nařezala většinu dřevěných věcí pro panenky. "Kovovou" konstrukci jsem udělala z pěněného PVC, motor a vypínač je ze dřeva, kotouč z tuhého papíru, řemen ze starého pláště z mopeda.  Z pěněného PVC je vyrobená i plastová přepravka a také jsem jej využila i při výrobě koštěte...tedy zametací část je ze starého štětce.
Kárka je celá z nalezených věcí. Tělo jsem vyrobila z rozbité rakety na líný tenis, rukojeť je z takového hodně silného čtyřproudého kabelu, mně se hodil ten v černé bužírce. Kolečka vznikla z odříznutých plastových šoupáků na které jsem navlékla kousky gumových hadiček...jejich spojování byl asi největší oříšek, nakonec jsem je v místě spojení doslova sešila. Na kovový sběr jsem využila nejrůznější vhodně kousky, které jsem našla v dílně.
Plechový kbelík mi kdysi věnovala Erika, lopatku  a smetáček jsem dostala od tety s několika hodně starými hračkami.
Stěna domu je vyrobená z kartonu a já se snažila, aby bylo vše co nejvíc podobné místu, kde bydlím. a kde s cirkulárkou vynesenou ze sklepa skutečně čas od času dřevo řežeme.

Panenky
Markéta:
Jirkovi jsem ušila mikinu z tenkého úpletu, tepláky má z fundusu , boty originál tonner. Gabriel má veškeré oblečení z fundusu.

       

Na závěr ještě jedna fotografie, ta je ale z našeho skutečného světa. To jen abych vám ukázala předlohu pro tuhle scénu.

Zpět na hlavní stranu