U stromečku

Natěšené děti konečně zaslechly zvuk vánočního zvonečku, který je zve do obývacího pokoje k nazdobenému stromku. Už od dveří vidí hromadu dárků a nemohou se dočkat, až si je rozbalí. Rodinná tradice ale velí zazpívat společně koledu: "Jak jsi krásné neviňátko, v prostřed bídy nebožátko...", každý odzpívá svou sloku, pak tatínek rozsvítí v pokoji světlo a začíná rozdělování dárků. Alenka všem rozdá balíčky a děti se na ně vrhnou. Ozývá se nadšené výskání, oči dětí září překvapením. Rodiče je tiše pozorují a užívají si tu kouzelnou chvíli.

Scéna
Nově jsem si potáhla sedací soupravu a vyrobila jsem navíc i dva malé sedáky pro děti, protože 12" tonnerky nedokážou sedět na zemi tak, jako opravdové děti. Stěnu zaplněnou knihami jsem si vypůjčila ze scénky s klenotnictvím. To hlavní, co jsem potřebovala vyrobit byly dárky, tedy lépe řečeno krabičky na dárky. A ty jsem vyráběla všechny. Panenky, autíčko, kostičky minilega, skládačka miniaturních domečků i plyšák jsou kupované.
Pak jsem ještě potřebovala udělat notebook, telefon, vkládačku pro malou Kačenku a dálkové ovládání pro auto. Na dárky pro rodiče jsem využila věci z dřívějších scének.

Panenky
Markéta:
Nové šaty jsem šila jen pro Alenku a pro Kačenku. Pánské osazenstvo má košile originál Tonner, kalhoty z fundusu, maminka Dagmara má šaty od Ireny, které jsme už jednou použily ve scénce s tajnou svatbou. Jsou ale moc hezké a bylo by škoda je nevyužít znovu.

   

Zpět na hlavní stranu