Geocaching

Zatímco maminka doma připravuje nedělní oběd, vydal se tatínek se svým synkem Kubou na lov pokladů - tedy hledání kešky. Jeli kousek vlakem, prošli se hezkou krajinou a podle souřadnic měla být keška v nedalekém lese. Prohledávali společně určené místo, tatínek se domníval, že něco objeví ukryté pod střechou krmelce, ale nikde nic nenašli. Ještě jednou vše prozkoumali a tatínek už to chtěl vzdát. Vytáhl z batohu sladkou svačinku, posadil se na pařez a přemlouval Kubu, aby už jeli domů...těšil se na svíčkovou. Ale Kuba rychle zhltnul fidorku a hned zase šmejdí po okolí a pokračuje v prohledávání. A pak tatínek rovnou za svými zády slyší jeho radostný výkřik :" Tady tati, podívej!"  A skutečně, kousek od místa, kde odpočívali je pod smrkovými větvemi zamaskovaný krásný dřevěný domeček s šoupacími dvířky. Uvnitř je plastová dóza s drobnými věcmi a zápisníkem. Kuba má už z domova připravenou malou figurku nosorožce a teď vybírá, zač ji vymění. Tatínek mezi tím zapisuje údaje o jejich návštěvě. Potom vše vrátí na své místo a spokojený Kuba domeček opět pečlivě zakryje. Tatínek oznamuje jejich úspěch domů mamince a náhodně v telefonu objeví, že se tu nachází ještě jedna keška. A Kubík vzápětí upozorňuje na ptačí budku, kterou zahlédnul připevněnou na stromě. Při bližším prozkoumání tatínek objeví, že vletový otvor je uzavřený a stříška budky jde odklopit, a tak vezme synka na ramena a nechá jej, aby sám vytáhnul schránku. Kubova radost nebere konce , vybírá mezi drobnou hračkou a malým skřipcem do vlasů, který by chtěl přivézt mamince...ale nemá nic na výměnu! Nakonec to zachránil tatínek, který nalezl v batohu malou mušli. A šťastný Kuba teď rychle chvátá domů s překvapením pro maminku.
.

Scéna
Na focení jsem  vytáhla krmelec, který vzniknul už  před dvanácti roky, dřevěný domeček jsem kdysi zakoupila ve výprodeji, přidělala jsem mu jen nohy a ptačí budka je z tenkých dřívek. Podařilo se mi doma najít i maličkaté plastové krabičky a drobné věci, kterými jsem je naplnila. A každá schránka musí mít i svou tužku a návštěvní knihu neboli logbook v podobě notesu. Sama jsem žádnou kešku nikdy nenašla, ale moje děti je občas vyhledávají a já u těch objevů byla párkrát přítomná. Pro účely scénky jsou keše kousek od sebe, ve skutečnosti by podle pravidel měly být jedna od druhé vzdáleny nejméně 0,1 míle, tedy 161 metrů.


Panenky
Markéta:
Tatínek Filip dostal nové tričko, zbytek oblečení i batoh jsou z fundusu.
A na scéně je nová panenka, chlapeček, kterému jsem dala jméno Kuba. Jedná se o 23 cm vysokou panenku Kruselings - Michael, v originálním oblečení. Má vinylové tělíčko s dvanácti klouby, vyrábí jej firma Kathe Kruse a tyhle panenky se dají koupit v Čechách. V našich scénkách budou přestavovat přibližně pětileté děti.

       

Zpět na hlavní stranu