Almara

Dnešní den od rána prší a Vladěnka se Štěpánkou nemohou ven. Maminka jim připravila něco dobrého na zub, ale sotva jsou dívky po jídle, hašteří se mezi sebou a nedají chvilku pokoj. Maminka se tedy rozhodla, že je trochu zabaví, a tak vytáhla z almary klubíčka s vlnami a ukazuje holčičkám, jak se z nich dá jednoduše vyrobit panenka. Dívenky vše pozorně sledují, usilovně pomáhají a z výsledku jsou obě nadšené. Ovšem, panenku chtějí obě, a tak se o ni div nepoperou. Je jasné, že jedna stačit nebude. Netrvalo dlouho a holčičky společnými silami s občasnou maminčinou pomocí vyrobily druhou panenku. Teď už se nehádají, každá má tu svou a....venku přestalo pršet! Takže kozu a husy na pastvu a panenky sebou!
.

Scéna
Kachlová kamna, dřevěný nábytek i ostatní zařízení jsem postupně vyráběla v předchozích scénách. Kolovrátek je kupovaný hrací strojek a taky už jsem ho použila.
Teď přišla na řadu almara. Základ jsem vyrobila z kartónu. Nařezala jsem si tenké laťky a postupně jsem jimi s výjimkou zadní části polepila celou skříň. Pak jsem dodělala dřevěné parádičky, dveře a police. Všechny vnější stěny jsem natřela bílou akrylovou barvou. Druhý nátěr už jsem dělala světle modrou  a pak přišlo to nejlepší - vymýšlení ozdobných motivů a malování akrylovými fixami. A když už jsem tyhle tenké fixy zkoušela, ozdobila jsem s nimi i talíře. Nakonec jsem vyrobila do vnitřku almary dřevěný věšák a pomocí "pantů" ze silné kůže jsem zavěsila dveře.
Maličké panenky z vyšívacích bavlnek jsem vyráběla úplně stejně, jako ty velké z vlny...byly jen o hodně menší.

Panenky
Markéta:
Maminka Viktorka má vše z fundusu  a  obě panenky Kruselings, hnědovláska Vladěnka ( Sofia ) a zrzka Štěpánka ( Chloe ) dostaly venkovské halenky a nabírané sukýnky.

   

Zpět na hlavní stranu