U kašny

Stázka s Amálkou chodívají v neděli po obědě k babičce muzicírovat. Stázka hraje na klavír, Amálka na housle a babička na flétnu. Všechny tři to moc baví, a tak se kolikrát dívky zdrží déle než plánované dvě hodiny. I dnes při společném hraní zapomněly na čas a proto teď sestry spěchají, aby byly před setměním doma. Cestou přes historickou část města ovšem zažijí nenadálé setkání. Natrefí totiž na ctihodného Mikuláše s andělem, kteří spolu živě debatují. Stázka v nich záhy poznává své spolužáky,Vojtu a Marka, ale Amálka je hodně zaskočená a i když oba kluky zná, v převlecích je neodhalí. To nejhorší ovšem nastává ve chvíli, kdy se na malém nádvoří objeví čert. S březovou metlou se vrhne na Stázku, která v tomhle případě netuší, kdo se pod maskou skrývá. Amálka je celá vyděšená, přesto se ale vrhá svojí starší sestře na pomoc. Stázka nakonec ukončí dramatickou honičku tím, že strhne pekelníkovi z tváře masku...a ejhle, Franta! Třetí spolužák a zároveň člen klukovské kapely, se kterou Stázka už párkrát také hrála a zpívala. Amálka je nadšená, tulí se k čertovi a zároveň žadoní na Vojtovi, aby jí půjčil alespoň na chvíli andělskou paruku a křídla. Jako anděla ji všichni chválí a slibují, že až trochu povyroste, vezmou ji v převleku sebou. To by si Amálka moc přála a mrzí ji, že nemůže s kluky vyrazit hned teď. Posmutnělou Amálku se snaží potěšit Marek, který z košíku vytáhne krabičku z vánočním pečivem. Kluci ji dostali, tedy kromě finanční odměny, hned při první akci v rodině s malými dětmi. A protože si Marek všimne Amálčiných houslí, zahraje ve vypuštěné kašně krátký koncert. Dočká se nadšeného potlesku, ale teď se začíná stmívat, kluci se musí znovu proměnit v nadpřirozené bytosti a vyrazit na svoji mikulášskou obchůzku.

Scéna
Vše začalo výrobou nové stěny s výraznými opěrnými prvky.  Je opět z polystyrénu potažená tenkou vrstvou lepidla na obkladačky. Z polystyrénu je i nově vyrobený podstavec pro kašnu, tady jsem ale do směsi na obkladačky přimíchala písek na na závěr jsem vše přetřela bezbarvým lakem. Samotná kašna už se objevila v dobové scéně s kočárkem, tehdy ale byla naplněná vodou. Sošku dítěte (původně anděla) už jsem taky použila, a to ve scéně s dětským domem.

Uhlídat pět panenek při fotografování (myslím tím to, aby poslušně stály tak jak potřebuji) není žádná legrace, je potřeba mít nějaká opěrná místa. Tady to byla kašna a lavička, další výhodou jsou dlouhá roucha anděla a Mikuláše, pod kterými mají kluci stojánky. Miniaturní housle už jsem při fotografování použila ve dvou scénkách, tady jsou ale poprvé i s futrálem...no a vánoční pečivo od
Eriky už jsem využila mnohokrát.

Panenky
Markéta:
Marek dostal kostým z dřívější scénky s Mikulášem, Vojta má na sobě roucho od pána Boha, křídla jsem ale vyráběla nová. Využila jsem i masku čerta, kterého ale kdysi představoval 12" Jirka. Pak už stačilo jen černé triko, tepláky a kožich.
Stázce jsem ušila nové kalhoty, kabátek je z fundusu. Amálce jsem ušila prošívanou bundičku i kalhoty a dostala novou čepici a šálu.

Zpět na hlavní stranu