Obchod s kabelkami

Dnes zašla za Stelou do jejího obchodu s kabelkami bývalá spolužačka Nina. Kdysi skromná tichá dívka, dnes manželka podnikatele, přesvědčená, že společně s penězi získala i vlastnosti dámy. Nina pracuje na radnici a do obchodu, který je hned naproti, často zaběhne zkontrolovat, zda je mezi novým zbožím něco extra zrovna pro ni. V kabelkách dnes nic, ale rozmýšlí se s nákupními kabelami, prohlíží, zkouší si je, ale nakonec nic nevybere a už se chystá k odchodu. Do obchodu vejde další zákaznice. Nina je doslova fascinována její vizáží a oblečením,  nejraději by v obchodě ještě zůstala, ale musí zpět do práce a taky je jí hloupé jen tak okounět na neznámou krásku. Vždyť se pak zeptá Stely, co kupovala.
Půvabná Klaudie se vrací ze společenské akce a do obchodu zašla jen tak ze zvědavosti. Stela jí nabízí ty hodnotnější značkové kousky. Klaudie kabelky obdivuje a chválí, ale něco podobného už má doma. Pak Stela předvede kabelku od české návrhářky Blacksvetlus a hned vidí, že zákaznici zaujala. Klaudie prosí o další kabelky s touto značkou. A tak se jich na pultě sešlo hned několik. Nakonec volí Klaudie mezi dvěma vybranými kabelkami...nemůže se rozhodnout. Stela přichází s jednoduchou radou - vzít si obě, vždyť cena je tak příznivá. Zákaznice odchází spokojená.
Ještě týž den odpoledne, když Nina přišla vyzvědět, co že si Klaudie vybrala, zakoupí i ona jednu z kabelek Blacksvetlus...inu, příklady táhnou.

Scéna
Na tuhle scénku jsem se chystala použít nábytek z "vánočního obchodu". Protože jsem tu ale chtěla mít prosklený pult, musela jsem vyrobit nový. Takže, tím jsem začala. Pak příšly na řadu rukavice...nejprve jsem myslela, že odpovídající tvary vystříhám z nějakých kůží, ale v detailním záběru se mi to moc nelíbilo. Pak mě napadlo, že to udělám podobně, jako s nářadím do dílny - zmenším fotky rukavic, vytisknu, a nalepím na nějaký základ,  Ale papírová minirukavice nalepená na kůži mi nešla pěkně vystříhnout, kraje papíru se lámaly...nebylo to ono.A tak jsem si vytiskla tři stejné sady rukavic, tedy každou rukavici ve třech provedeních. Dvě stejné jsem vždy slepila po krajích k sobě a pak jsem je zlehka vycpala rounem, ze třetí  jsem si půjčila jen palec nebo nějakou parádu a tu jsem ještě nalepila navrch. Všechny rukavice jsou tedy papírové. Peněženky jsem slepovala jednoduchým poskládáním z tenkých kůží.

Už loni před koncem roku jsem se domlouvala se Světlanou Ježkovou (Blacksvetlus) o tom, že se chystám na tuhle scénku a zda by se jí nechtěla zúčastnit se svými kabelkami. Myslím, že právě Světlana dovedla výrobu zmenšených kabelek k naprosté dokonalosti, je to jedna z jejích domén. Světlana souhlasila a mně bylo jasné, že její kabelky budou mít místo v regálech. Několik kabelek od Světlany jsem pro účely scénky opatřila jejími visačkami, ovšem VŠECHNY KABELKY V REGÁLECH JSOU Z DÍLNY BLACKSVETLUS, včetně té, se kterou přichází zákaznice.

Na závěsnou stěnu jsem se rozhodla zavěsit větší kabely, nákupní, sportovní, plážové...myslela jsem, že proberu, co mám z dřívějších scének doma  a bude hotovo. Jenomže jsem dostala k Vánocům velkou sadu látkových dekorativních plstí a měla jsem chuť nějaké takové větší kabely vyrobit. Udělala jsem si asi čtyři pět střihů a vrhla jsem se na to...no, bavilo mě to moc. Vytahala jsem i různé barevné látky, plno ozdůbek, šňůrek. Ve finále jsem všechny kabely zavěšené na dřevěných trnech vyráběla nově do téhle scénky.


Panenky
Markéta:
Tentokrát jsem nešila žádné oblečení. Prodavačka Stela má na sobě věci z fundusu, zákaznice Táňa  a Klaudie na sobě mají originální Tonner oblečení.

       
MALÁ GALERIE KABELEK OD SVĚTLANY

 

 
 


Zpět na hlavní stranu