Jak se dělá scéna s kabelkami

Miriam má dnes svůj volný...tedy skutečně volný den. Její manžel odjel s dětmi k rodičům a mladá žena má možnost věnovat se svému koníčku -  fotografování scének s panenkami. A tak v kuchyni na stole postupně vzniká obchod s kabelkami, kde se odehraje kratičký příběh jedné zákaznice a prodavačky. Miriam se vše daří podle plánu  a odpoledne už balí a ukládá do krabic. Večer si společně s dětmi a manželem prohlížejí fotky na počítači. Je to paráda!

Scéna
Není to tak dávno, co jsem fotila panenkovský obchod s kabelkami, jenomže jsem si až po dokončení a sbalení všech věcí vzpomněla, že mi kdysi do scénky "Jak se dělá výstava" vyrobila Světlana Ježková miniaturní kabelky. A protože to byly zmenšeniny těch kabelek, které mi zapůjčila do obchodu, moc mě mrzelo, že jsem je ve scénce nevyužila...třeba jako klíčenky k příslušným kabelkám. A protože mě to mrzelo opravdu hodně, napadlo mě, že ty pidikabelčičky využiju v úplně jiné a vlastně tak trochu stejné scénce.
Já sama fotím v kuchyni před oknem, tudíž naše panenka fotografovala tamtéž. Kuchyň jsem postavila zase trochu jinak, vytiskla jsem nové obkladačky a kuchyňský obraz. A pak jsem začala vyrábět zmenšeniny zmenšenin - regál, "prosklený" pult, rukavice...no a na závěsnou stěnu mi nezbylo nic jiného, než vyrobit zmenšeníny nákupních kabel, které jsem předtím dělala pro tonnerky.
A přesto, že jsem opět jen některé kabelky od Světlany opatřila jejími visačkami, VŠECHNY KABELKY V REGÁLE VYRÁBĚLA SVĚTLANA JEŽKOVÁ (
Blacksvetlus). Je tedy jasné, že Světlana zvládá mistrně značkové kabelky nejen ve velikosti pro tonnerky, tedy 1 : 4, ale i ty ještě mnohem menší.

Panenky
Markéta:
Miriam má jednoduché tričko z tenkého úpletu, na němž jsem vybarvila obrázek jablka. Tuhle látku a mnoho dalších mi poslala přiznivkyně našich stránek paní Blanka Vaněčková z Plzně. A nebyly to jen látky, poslala mi plno galanterních věcí, porcelánových drobností, korálků a taky úchvatné mosazné nádobíčko. Postupně budu tyhle věci využívat ve scénkách a doufám, že Blanka je tam vždy objeví.

Zákaznici a prodavačku si zahrály panenky Polly Pocket, pro které jsem ušila miniaturní oblečky.

       

Zpět na hlavní stranu