Růžičkový bál

 

Je plesová sezóna a dva mladé páry se vydaly  za zábavou.V přestávce mezi tancem šli oba pánové obstarat nějaké občerstvení a děvčata se mezitím upravovala v předsálí. Jak už to tak bývá potkali mladí mužové v bufetu kamaráda ze studií a trochu víc se zapovídali. Dívky si dobu čekání krátily vzpomínáním na dovolenou. Izabela jí se svým démonickým partnerem  prožila na Maledivách, Magda zase provázela svého přítele, nadějného sportovce, do Francie, kde se konaly závody v triatlonu.
Kamarádky se vzájemně pochlubily fotografiemi svých drahoušků, teď už můžeme říct že naštěstí, protože zdržení obou mladíků bylo tak velké, že se během fotografování na scénu nestihli vrátit. Bohužel tedy neuvidíte jejich perfektní smokingy, ale díky fotografiím si uděláte alespoň představu o jejich podobě.

 Scéna
Scéna je tentokrát trochu členitější, je sestavená ze čtyř stěn a hlavním důvodem pro tuhle stavbu bylo velké zrcadlo, které dokáže při focení  zachytit nejrůznější, někdy i nechtěné pohledy. „Obložení“ na stěnách je látkové, horizontálně  zakončené nalepenou dřevěnou lištou. K odpočinku slouží jakási sedačka z masivu, zrcadlo má rám udělaný z kukuřičné hmoty (první pokusný výtvor nevalné kvality), výzdoba na stěnách i plakát dotváří  plesovou atmosféru.  

Panenky
Markéta :
Izabela má na sobě dlouhé společenské šaty šeříkové barvy hustě protkané stříbrnými vlákny. Model doplňují stříbrné šperky, a jelikož je na růžičkovém bále  zvykem většiny účastnic  přizdobit sebe i své partnery květem růže  v jakékoli podobě, má Izabela ve vlasech bílou růži. Kabelku i botičky jsem vyrobila z kukuřičné hmoty a kůže.
Matěj v téhle scéně vlastně vůbec neúčinkuje, objevuje se tu jen na fotografiích prezentovaných děvčaty  a to hned ve dvou podobách. Jako  uhrančivý muž zachycený se svým exotickým úlovkem dostal černé vlasy, vousy, obočí, nějaké to ochlupení a plastovou rybičku. Jako triatlonista před svou první disciplínou má na hlavě slušivou čepičku z ustřiženého prstu gumové rukavice, z pod níž mu vykukují světlé kudrny. Je tedy jasné, že perfektní smoking nemáme ani jeden, natož dva a Matěj se fotografoval "jak ho Tonner stvořil".

Marie :
Magda na tento ples oblékla úzké šaty na ramínka ušité z černé elastické látky, která je zdobená třpytivým modročerveným vzorem. Na výrobu kabelky jsem použila stejnou látku, botičky jsou originál  Tonner. Soupravu šperků jsem zhotovila z nápadných modrých kamenů, které se mi pro tuto slavnostní příležitost zdály být vhodné. Ani Magda neporušila tradici a na ples přišla se žlutou růží, která  mi právě kvetla za oknem.

Zpět na hlavní stranu