Paroháč

Tomáš, nový majitel venkovského sídla se dnes vypravil za svým sousedem hrabětem Samuelem na jeho letní zámeček. Sluha jej uvede do pokoje, kde sedí na pohovce mladá dívka se svými panenkami, ve velkém křesle pospává starý pan hrabě. Tomáš se jde přestavit dívce, domnívá se, že se jedná o dceru. Ale záhy je vyveden z omylu, Anastázie je manželka  a tudíž paní hraběnka, která se chvíli snaží probudit svého chotě, ale to se jí nedaří. Chvatně odklidí své panenky a  pozve Tomáše na čaj, který je nachystaný v konvici pro hraběte. Tomáš rád pozvání přijme a při upíjení čaje vypráví o svojí lásce k přírodě a také ke koním. Stázka je z toho nadšená, vždyť ona se také s nadšením věnuje zahradě a na koni před svatbou jezdila velice často...teď už nemá s kým, protože hrabě je na to prý moc starý. A protože Samuel ještě pořád spí, odvedla nečekaného hosta do své růžové zahrady a ukázala mu i nevelké stáje.
Mezitím se hrabě probudil a zjistil, že je v pokoji sám...na stolku je ještě jeden šálek...nalije si čaj do svého a vyhlíží Anastázii. Během krátké chvíle se oba mladí lidé vracejí, Stázka má v náruči kytici růží. Tomáš spěchá, aby se představil hraběti. Tomu se soused zalíbí na první pohled. Společně pak se zájmem rozmlouvají a Tomáš odchází s pozváním na další návštěvu. Od té doby tu Tomáš trávil mnoho času, Stázka v jeho společnosti vyjížděla na svém vraníkovi, společně zkoušeli šlechtit nové růže. A hrabě Samuel spokojeně dřímal ve svém křesle pod hlavou statného paroháče. Stázka je teď pořád veselá a těší se na každý další den...netrvalo dlouho a starý hrabě se dozvěděl šťastnou novinu - bude mít potomka. Docela zaskočený ale nadšený se tomu nemůže vynadivit. Inu, zázraky se dějí.

Scéna
Po dvanácti letech jsem zapálila oheň ve starém krbu. Dodělala jsem opěrky k pohovce, ušila nové polštářky,vytiskla jsem nové obrazy a na zeď umístila plastiku jelena, kterého jsem kdysi zakoupila s jedním ulomeným parohem za pár kaček. Vše šlo bez problémů slepit a v téhle scénce  našel paroháč svoje uplatnění  Dva velké kartony jsem pomocí připínáčků potáhla látkovou tapetou, podlahu jsem pokryla kusem červeného koberce.

Panenky
Markéta:
Pro Stázku jsem  ze staré puntíkaté halenky ušila dlouhé šaty s nabíranou sukní. Pro Samuela jsem potřebovala ušít sametový župan se saténovou podšívkou, zbytek oblečení je z fundusu.  Tomáš má na sobě originální oblečení od Tonnera, ve kterém k nám před lety přicestoval Stefan ze seriálu Upíři deníky.

 

       

Zpět na hlavní stranu