Madagaskar

 

Štěpán je mladý přírodovědec a etnograf, zároveň ovšem také cestovatel a vášnivý fotograf....prostě takový běžný český chlapík. V rámci vědeckého výzkumu navštívil nedávno i ostrov  Madagaskar a podařilo se mu zde získat množství unikátních fotografií. Jednoho dne procházel kolem malé vesnice, když se ve dveřích dřevěné chýše objevila krásná domorodá dívka. Štěpán na ni hledí zcela fascinován a  chvíli se nedokáže  pohnout z místa. Je rád, že ovládá několik frází v malgašském jazyce a může tak na dívku promluvit. Ta ho s úsměvem pozve na trochu jídla a prozradí mu, že se jmenuje Kimi....Štěpán letmo prohlédl obydlí  a mimoděk zvažuje možnosti dlouhodobého pobytu na ostrově, jakoby na chvíli ztratil schopnost rozumné úvahy. Vtom usedne na rameno dívky vzácný motýlí exemplář.....Štěpán bleskově  vytáhne fotoaparát a pořídí několik báječných snímků. Tak tenhle kousek mu kolegové budou závidět! Je zpátky v realitě, v myšlenkách se na chvíli vrací domů, těší se na své blízké i na plánovanou výstavu. Ještě ochutná placky s jakousi sladkou kaši výrazné vanilkové chuti, věnuje  Kimi  svoje peruánské korále a pak už odchází......obraz krásné Malgašky v něm ovšem zůstane na dlouho.
Na podzim pořádá Štěpán v Praze výstavu fotografií ze svých exotických výprav a obrázek domorodé dívky s motýlem se stane jakýmsi ústředním motivem. Tvář kouzelné  Kimi dokonce na stránkách renomovaných časopisů oblétla svět....a příští rok se Štěpán znovu chystá na Madagaskar.......

Scéna:
Domorodá chýše vznikla z tenkých klacíků nalepených tavnou pistolí na krabicový karton. Střecha je vyrobená podobně jen jsem použila suchá stébla trav. Tentokrát mi při práci vydatně asistovala Máninka a vysloužila si tak řádnou pochvalu. Lavička před chýší byla určitou nezbytností, protože sezení na zemi s přirozeně pokrčenýma nohama je pro panenky "poněkud obtížné". Vyrobit ohniště bylo samozřejmě velice snadné, kotlík je ze samotvrdnoucí hmoty a je v něm skutečná kaše, nádoba na drcení i tlouk jsou ze dřeva, placky jsem upekla z chlebového těsta doma na plotýnce. Prostředí na scéně dotváří bujná vegetace

Panenky
Markéta :
 Obléknout Kimi do téhle scény bylo mimořádně jednoduché. Prostě jsem jí omotala kolem těla vhodný pruh látky. A tak jsem alespoň vyrobila fotoaparát s brašnou, hodinky a knoflíky  pro Štěpána. Zrcadlovka je dřevěná, hodinky a knoflíčky jsou z kukuřičné hmoty.

Marie :
Sportovní košile, kterou má Štěpán na sobě, mi dala pořádně zabrat. Skládané kapsičky, ozdobné patky a hlavně límeček mě doslova vyčerpaly.....ovšem ne zas natolik, abych svého chlapíka vyslala na rozpálený Madagaskar bez pokrývky hlavy. Kalhoty a boty jsou originál Tonner. Batoh je vypůjčený z horské túry a je k němu přidělaná karimatka.

   

Zpět na hlavní stranu