U vody

 

 Mladá rodina se rozhodla strávit sobotní den u vody. Maminka si přivstala a pro své drahoušky upekla ráno před odjezdem čerstvé večky, sbalila všem ručníky, plavky, deku, polštářky i slunečník  a hlavně připravila chladící tašku s jídlem a pitím. A když se probudil tatínek s Anetkou mohli vyrazit. Na romantické místo v zátočině jezdili už dlouho, je tu klid  a voda je průzračně čistá. Maminka si už může taky trochu odpočinout a tak se pohodlně uvelebí na dece. To tatínek s Anetkou se hned hrnou do vody a bez přestání spolu dovádějí. Když už je jim chladno jdou se ohřát na břeh a hned hledají něco k snědku.
Maminčina pomazánka a domácí koláč! Ti dva mají bez ustání hlad a nachystané dobroty jim moc chutnají.
Teprve na večer se začnou balit, ani se jim od vody nechce, užili si koupání i lenošení, všichni prožili příjemný den.

Scéna:
První "vodní scénu" jsem postavila venku. Den byl mimořádně slunný, ale fotografie plné ostrých stínů jsem navzdory autentické letní atmosféře zavrhla, Nezbývalo mi, než čekat na mraky, a tak bylo fotografování velice dobrodružné. Osychala mi pomazánka i večky, vypařovala se voda z jezírka, hlavní aktéři padali do vody o sto šest. Ovšem měla jsem dost prostoru a světla a pobyt venku byl samozřejmě mnohem příjemnější než v zavřené místnosti.
Vybavení a jídlo, které dostaly panenky s sebou jsem si  nemusela nikterak vymýšlet, udělala jsem všechno  tak, jako když jsme s našimi dětmi jezdili k vodě my. Chybí jen vychlazená bílá káva z melty, jenže na tu jsem neměla vhodnou nádobku a samozřejmě také krabicový džus jsem zvolila jen kvůli snadné domácí výrobě na rozdíl od pet lahví s limonádou. Slunečník je kupovaný původně jako deštník u Vietnamců.

Panenky
Markéta :
Lucka dostala k vodě velice jednoduché šaty bez zapínání přepásané koženkovým páskem, k tomu červené pantofle z téhož materiálu, jen podrážka je ze silné kůže. Plavky jsou originál Tonner.
Robert má na sobě plátěné kraťasy s kapsami  a elastické tričko ušité z ponožky ( inspirace na stránkách u
 Merinky)
Sandály jsou kožené a zapínání mají  na suchý zip.

Marie :
Ametce jsem k vodě ušila lehké plátěné šaty na ramínka, plavky si vypůjčila od Barunky  a sandálky měla od maminky Lucie.

   

Vím, že tentokrát je fotografií až úmorně mnoho, ale přesto jsem na konec zařadila tuhle jednu. Možná vás bude zajímat, jak vlastně postavená scéna vypadá a tady si to můžete prohlédnout.

Zpět na hlavní stranu