Narozeniny

 

Karolína dnes slaví narozeniny a mezi prvními gratulanty přichází její sestra Žanetka s manželem. Štěpán přinesl svojí švagrové kytici a Žantetka má v krabici  překvapení...... už delší dobu ví, že její sestra touží po panence Roberta Tonnera, a tak se rozhodla ji Karolíně obstarat. Dnes tedy může své mladší sestře splnit jedno velké přání. Všichni nedočkavě čekají na rozbalování dárku....Karolína už vidí krabici a trochu se jí zrychluje tep....když spatří panenku, její nadšení nebere konce. Pánové raději odchází do vedlejšího pokoje k počítači, tohle holčičí řádění jim nějak nejde na rozum. Zato děvčata jsou ve svém živlu, Karolína se na panenku nemůže vynadívat......jak hebké má vlásky, ty malé botičky a jak je pohyblivá!
Pak si ale Karolína uvědomila, že kvůli panence zapomněla na svou roli hostitelky. A tak rychle doběhne pro dort a zve gratulanty i manžela na malou svačinku. Na domácím dortu si všichni pochutnali a Karolína je dnes spokojená dvojnásob...byly to opravdu vydařené narozeniny.

Scéna:
Protože v září je u nás doslova narozeninová žeň (slavíme hned třikrát), byl vznik téhle scény celkem nasnadě. Mezi velkými dorty jsem  upekla i ten pro panenky a nazdobila ho těsně před fotografováním. Malou kloubovou panenku určenou pro "roli Tonnerky" jsem měla doma připravenou bezmála rok. Udělat do scény průchod s korálkovým závěsem vymyslela Máninka, a také se významně podílela na jeho výrobě. Já jsem nově potáhla sedací soupravu, vyrobila stolek, poličku, hodiny a připravila krabici pro panenku. Talířky na dort jsem vymodelovala a posléze vybrousila ze samotvrdnoucí hmoty, lžičky vyráběl z plechu tatínek.

Panenky
Markéta :
Karolína má na sobě žlutou halenku, která se uzavírá protažením tenké ušité vázačky. Látku jsem před sešitím ozdobila barvami na textil. Černá rovná sukně je z pružné látky. Botičky jsou domácí výroby a byly už použity několikrát.

Marie :
Do této scény jsem Žanetce ušila krátké červené šaty u výstřihu ozdobené tenkým červenobílým prýmkem. Vzhledem k tomu, že použitá látka je hodně elastická, oblékne je panenka i bez zapínání. Stříbrné šperky jsou vyrobeny z částí běžné bižuterie. Botičky jsou kupované Kingstate.

Oba pánové jsou v originál oblečení od Tonnera.

   

Zpět na hlavní stranu