Podzimní odpoledne

 

Vojta s Hankou a fenkou  Betynkou vyrazili v sobotu odpoledne do nedalekého lesoparku. Vojta chtěl vyzkoušet trochu  "letecké akrobacie" se svým novým modelem, a to si Hanka nemohla nechat ujít.
Betynka vesele pročmuchávala okolí, Hanka po chvíli vytáhla z kabely skicák a pilně kreslila. Vojta se věnoval letadlu, se kterým předváděl na obloze parádní kousky. V jednu chvíli však došlo k malé kolizi a model skončil v koruně nedalekého stromu. Vojta vylezl na zídku a snažil se  letadlo vysvobodit...jednou rukou se přidržuje větve, v druhé už, už  svírá letadlo...a najednou rup, větev praskla a Vojta leží na zádech pod stromem. Ovšem letadlo neupustil! Naštěstí to nebylo vysoko, a tak nakonec musí především uklidňovat vystrašenou Hanku. Aby celou nehodu rychle "zamluvil" sbírá z trávy Hančin skicák a s netajeným potěšením si prohlíží pěknou kresbu... naražený bok a loket už ho vlastně ani moc nebolí.
Odpoledne uběhlo jako nic, začíná se připozdívat a mladý pár s chlupatým kamarádem se vrací domů.

Scéna:
Pro tuhle podzimní krajinku jsem postavila kamennou zídku, vyrobila jednoduchou lavičku a připravila pár nových "stromů". Letadýlko jsem si vypůjčila ze sbírky modelů mladšího syna, stačilo tedy vyrobit jen vysílačku. Figurka  psa  je kupovaná.

Panenky
Markéta :
Vojtovi jsem upletla z hnědé Glorie pulovr s přeloženým límcem (dobře se obléká přes hlavu), kalhoty jsou ze silnější plátěné látky ozdobené kapsami. Spodní tričko a boty jsou originál Tonner.

Marie :
Pro  Hanku jsem do téhle podzimní scény přichystala teplejší oblečení. Růžový svetr s copánkovým vzorem je upletený ze směsové příze (acryl + angora), kalhoty jsou z poměrně tenkého materiálu, který připomíná džínovinu. Kabela  je vyrobená z kůže a  zdobí ji třásně s navlečenými korálky. Botičky jsou kupované. 

 

   

Zpět na hlavní stranu