Nejkrásnější dárek

 

Vánoce  jsou za dveřmi, a tak je Pavlína celá šťastná, že se konečně vrací z porodnice domů. Malá Kačenka už se na maminku moc těší, ale také je moc  zvědavá na malého brášku. Pavlína  se hned po příchodu mazlí  se svou holčičkou a chválí ji i tatínka za krásně uklizený a vyzdobený byt. A pak už je středem pozornosti nový člen rodiny. Kačenka hned běží pro svého medvídka a chce ho dát na hraní spícímu bratříčkovi. Maminka jí vysvětluje, že bráška si ještě  neumí hrát tak jako ona, a že bude zatím jenom  papat a spinkat. Kačenka  na chvíli odběhne a hned se vrací s načatou čokoládou, aby si bratříček ochutnal tu dobrotu. Maminka trpělivě vysvětluje proč nemůže miminko  čokoládu, a proč ho zatím nemůže Kačenka pochovat. Potom už odnesla  Pavlína chlapečka do postýlky a smutnou Kačenku konejší tatínek.Vzal  malé Jezulátko z vystaveného betlému a půjčil jej Kačence do ruky, řekl jí, aby na něj dávala pozor, že je to také novorozené děťátko, a že se jeho maminka o něj bojí. Kačenka si figurku prohlédla a pak poslouchala "pohádku" o Ježíškovi, kterou jí tatínek vyprávěl. Nakonec opatrně vložila děťátko do rukou klečící Marie.
Společně s maminkou potom ochutnali vánočku od babičky a těšili se na nadcházející sváteční dny, na pohádky, na vůni svíček a jehličí, na dobroty, na dárky... i když ten nejkrásnější přinesla Pavlína domů už dnes.

Scéna:
Na fotografování jsem použila gaučík ze scénky "Ruční práce" a k němu jsem dodělala dva jednoduché polystyrénové sedáky, které dostaly pracovní název "sýry"...pokud na fotkách zaregistrujete jejich tvar, jistě pochopíte proč. Dřevěný nábytek už se také ve scénách objevil, nově jsem vyráběla jen skříňku s poličkou. Protože se děj odehrává těsně před vánočními svátky, potřebovala jsem dodat bytu náležitou atmosféru. Betlém a svícen jsem vyráběla, dekorační stromeček a hvězdičky na záclonách jsou kupované, minivánočku pekla Máninka. Skutečnou pidičokoládu mi poslala v balíčku s dalšími dárečky Anička z Brna (Chaannah) Díky!

Panenky
Markéta :
Tatínek Jindřich to tentokrát neměl vůbec jednoduché... nejen, že jsem mu ostříhala dlouhé vlasy, ale po úpravě zevnějšku jsem jej byla nucena přejmenovat, protože jméno Oliver se pro civilní role příliš nehodí. S krátkým sestřihem však bude mít mnohem větší uplatnění. Tak tedy Jindřich dostal do téhle scény teplé manžestráky a mikinu, botičky jsou originál Tonner.
Postavu malé Kačenky si zahrála panenka z dílny Helen Kish o jejíž oblečení jsme se spravedlivě podělily, já jsem ušila kalhotky, Máninka upletla malý svetřík, botičky jsou kupované. A konečně výrobcem novorozeného miminka je Ashton Drake a panenka je v původním oblečku.

Marie :
Pavlína má na sobě rolák ušitý z proužkovaného úpletu, sukně je z elastické látky, hráškově zelenou vestu jsem upletla z tenké příze typu boucle. Náušnice jsou vyrobeny z drobného rokajlu a zlatého drátku, botičky jsou kupované Kingstate.

       

Zpět na hlavní stranu