Kouzelník

 

V polovině minulého století zavítal  světoznámý mág Samuel Moretti do jižních Čech. Jeho vystoupení představovalo nevídanou atrakci.Ve vyprodaném  hledišti panuje  napětí. Konečně vchází na scénu kouzelník s půvabnou asistentkou Sofií.  Málokdo tuší, že tajuplný muž přijel  po více než čtyřiceti letech navštívit rodiště své matky.
Na začátku  předvádí  Samuel kouzlo s šátkem a magickou koulí, která poslušně plní jeho přání vzdorujíc zemské přitažlivosti. Pak přichází na řadu levitace. Samuel  uhrančivým pohledem uvede Sofii do hypnotického spánku  a pak ji  uloží  na dvě lehké podpěry. Když odstraní první, publikum se nadechne, když odstraní druhou a Sofie se vznáší nehnutě v prostoru, diváci nevěří svým očím a některé dámy tlumeně vykřiknou. Aby přesvědčil všechny přítomné, že asistentka není jakýmkoli způsobem  zavěšená či podepřená, obkrouží několikrát její vznášející se tělo obručí.
Už zcela "probuzenou" Sofii pak kouzelník  na okamžik ukryje do kruhové zástěny. Po jejím spuštění je Sofie oblečená do jiných šatů a dokonce změnila i šperky. Ještě jednou se vše opakuje a Sofie má na sobě během pár vteřin opět jiné šaty.
Publikum nadšeně tleská, všechny dámy si v tu chvíli přejí být asistentkami charismatického kouzelníka  a přítomní pánové nespouštějí zrak z půvabné Sofie.


Scéna:
Myslím, že tento interiér patřil, co se výroby týče, k těm nejjednodušším. Pozadí tvoří půlkruhový drát upevněný ve dvou dřevěných tyčkách. Na něm jsou navlečeny látky - po stranách splývá šedý satén ozdobený kolečky a  hvězdami vystříhanými z červeného sametu, stejného,  který je nařasený uprostřed. Kouzelníkův stolek jsou vlastně dvě samostatné stojiny vyrobené pro levitaci, na kterých volně leží dřevěná destička..Velký nápis "Samuel" zavěšený na pozadí  jsem vystříhala z polepené karimatky. Podlaha je zakrytá šedou žinylkovou látkou.

Panenky
Markéta :
Samuel k nám dorazil jen pár dnů před fotografováním, ovšem oblek už jsem  měla ušitý v předstihu. Střih mi ochotně poskytla Erika (Ještě jednou děkuji!)
a znamenal pro mě jakýsi záchranný kruh v hlubinách krejčovského řemesla, které neovládám. Jak to nakonec dopadlo vidíte na fotografiích. Sako je vypodšívkované, zapínání má falešné, košile, kravata a boty jsou originál Tonner.

Marie :
Sofie  zahájila své vystoupení v originálních plisovaných šatech od Tonnera. Mým úkolem tedy bylo ušít dvoje dlouhé šaty pro číslo s bleskovými převleky. Na růžové šaty jsem využila elastické tričko zdobené umělými krystalky, šperky jsou z větších matných korálků. Zlaté šaty jsou opět z úpletového materiálu a já jsem si na nich poprvé zkusila přišívat korálky. Jako doplněk má Sofie peřové boa a jednoduché zlaté šperky.

   

Zpět na hlavní stranu