Nečekaná návštěva

 

Na ten večírek vlastně Milena ani jít nechtěla. Znuděné dospělé děti  snobských zbohatlíků, značkové oblečení, exotická jídla... studentka Milena bydlí v malé garsonce, chodí na brigády a šetří každou korunu. Společnost,  kde se předvádí jeden před druhým jí moc nesedí, ale  nakonec ji přemluvila kamarádka.
Vysoký štíhlý mladík obklopený hloučkem posluchačů Milenu zaujal, i když si v duchu pořád opakovala, jak  se ten "borec" nemožně vychloubá. Dan ale vtipně vyprávěl o svých cestách do zahraničí, a jen tak mezi řečí nezapomněl dodat něco o luxusní vile svých rodičů, japonské zahradě, dvou bazénech a několika rychlých automobilech. Nemožný frajer! A sotva zaregistruje zdánlivě nevšímavou Milenu, snaží se ji zaujmout jak jen to jde. Když ale vidí, že nemá úspěch, odchází  k jiné skupince. Převážně dívčí "publikum"se tedy rozešlo...Milena  už se chystá domů, když na zemi zahlédne nějakou kartičku. Je to průkazka do fitka a patří zrovna Danovi. Dívka ji už už chtěla odevzdat majiteli, ale na poslední chvíli si to rozmyslela...proč nevyužít takové náhody, je tu adresa, zanese mu ji domů. Vlastně tak získala záminku k setkání ve dvou.
Hledat ten skvělý atriový dům se Milena vydala hned na druhý den dopoledne. Jaké ovšem bylo její překvapení, když na uvedené adrese našla jen starý činžák. Vystoupá pěšky do čtvrtého poschodí a cinkne u dveří s Danovým jménem.
Náš nic netušící  hrdina je tou dobou ve sprše, neboť po včerejším náročném večírku teprve před chvílí vstal z postele. A protože očekává příchod jednoho ze svých kamarádů, reaguje na zvonek hlasitým křiknutím: "Pojď dovnitř, je otevřeno!"
Překvapená Milena tedy vstoupí...dál už všechno vidíte sami. Když Dan jen tak v ručníku vyjde z koupelny, je zaskočený stejně jako Milena. Chvíli na sebe ti dva užasle hledí a pak se začnou smát.
Pozvánku na vynikající těstoviny ovšem Milena odmítla do té doby, než bude pánský pokoj poněkud zkulturněn. A tak se uklízelo....a pak došlo i na ty špagety. Snad jen pro úplnost dodám, že Dan studuje  přírodní vědy, bydlí v téhle malé garsonce, má akorát starý bicykl, chodí na brigády a šetří každou korunu...no a občas si trochu vymýšlí. Ovšem, báječně!

Scéna:
Upatlané nádobí, zbytky jídla, poházené oblečení,  minimum dekorací... tak trochu vybočení z našich běžných interiérů. Bavilo nás tenhle pokoj zaneřádit, ale také nás  bavilo ho uklízet. Vyřádily jsme se na těch nejobyčejnějších detailech. Z nábytku jsem vyráběla jen pohovku, peřiňák a sedačky, ostatní kousky už se ve scénách objevily.
Z doplňků jsem potřebovala udělat akorát  talíře, lampičku, nástěnný kalendář,  časopisy a hodiny. Vidličky a lžíci už tradičně zhotovil tatínek. S výjimkou citrónu a špaget jsou veškeré potraviny skutečné.

Panenky
Markéta :
Pro dlouhovlasého Dana jsem ušila jednoduché elastické tričko z ponožky. Džínsy byly součástí  originálního oblečení. Tenhle mladík se mi zezačátku moc nezdál, ale teď se mi zamlouvá čím dál víc...

Marie :
Modrá bunda pro Milenu je z lesklého vinylového materiálu, který je hodně kluzký, a tak jsem to párkrát pokazila...ještě, že bylo z čeho znovu stříhat ( k dispozici jsem měla starou dámskou bundu).Vzhledem k pracnosti mě tedy docela vyvedlo z míry, když jsem bundu odloženou po několika prvních snímcích, našla v pelíšku naší psí holčičky, která si s ní trochu "pohrála".
Červené tričko je z pružného vrapovaného tílka a rovná sukně je natolik elastická, že nebylo potřeba ani zapínání. Botičky jsou kupované Kingstate, kabelku jsem ušila z koženky v barvě odpovídající botičkám. Náušnice a přívěšek jsou upravené části dámské bižuterie.
 

       

Zpět na hlavní stranu