Krokodýl

 

Lucka se chystá na své první velké obchodní  jednání. Poletí na druhý konec světa, do Austrálie, a tak je už před odjezdem na letiště trochu rozrušená. V letadle pak ještě znovu pročítá  firemní podklady...vtom se poklidný let změnil v drama. Letadlo se dostalo do prudké turbulence a na palubě vypukne panika. Lucka jen křečovitě svírá sedadlo před sebou, má chuť křičet o pomoc, ale nedokáže ze sebe vydat ani hlásku....a pak už jen tma a na víc si nevzpomíná.
Když se probudila, pomalu si uvědomuje co se stalo... rozhlíží se po okolní divoké krajině a zkouší se zvednout. Zdá se, že nemá žádné vážnější poranění. Ještě netuší, jaké nebezpečí číhá pod nedalekou vodní hladinou. Vtom zaútočí na nic netušící dívku krokodýl. Překvapená Lucka se snaží uniknout, jenže klopýtá a velký plaz je i na souši dostatečně rychlý. Zčista jasna se odkudsi vynořil mladý urostlý muž. Obratně si poradil s krokodýlem, do rozevřené tlamy mu vrazil dřevěný kolík, za který jej přivázal ke stromu provazem. Později se k ulovenému zvířeti vrátí .. . Teď se ale musí postarat o vyděšenou dívku, vyvést jí z nebezpečného místa. Z její útržkovité řeči se dozvídá o leteckém neštěstí,  které přežila jen zázrakem. Znavenou Lucku nakonec vezme do náruče a odnáší ji do bezpečí. Po cestě se zastaví u vodopádu, kde se dívka osvěží a omyje. Namísto rozedraného oblečení jí Dan nabídne svou košili.
Nemusím snad ani dodávat, že se Lucka do svého zachránce zahleděla stejně, jako on do ní, a tak dnes očekává jeho přílet na ruzyňském letišti.

Scéna:
Když jsem náhodně objevila ve výprodeji gumového krokodýla  za 29Kč, okamžitě v mé představě začala vznikat nová scénka. Je více než půl metru dlouhý, nafukovací a tudíž i přiměřeně poddajný, ideální do tonneráckého světa...trochu mu domaluji tlamu a nebezpečný predátor je na světě.
Na začátku vyfotím upravenou Lucku před odletem a pak se spolu s Máninkou vrhneme na její "devastaci".
Stavba krajiny nebyla nijak složitá, vodní plochu už umím, je to fotografická mísa s plastelínou  a mechovými břehy, na dně leží v kalné jílovité vodě připravený krokodýl. Z rostlin využívám co se dá, v pozadí je postavený i starý dřevěný špalek bez kůry.
Vodopád je nápadem Máninky, já jsem něco takového neplánovala, ale moc se mi to líbilo, a tak jsem nakonec za pomoci manžela postavila u zdi zahrady kamennou stěnu. Padající voda je vytvořená kropáčem.

Panenky
Markéta :
Pro Dana jsem ušila jen koženou vestu, protože ostatní oblečení je originál Tonner. Malý kovový nožík, zakoupený v hračkářství, představuje na Danových zádech velký lovecký nůž. Nezapomněla jsem ani na náhrdelník z "krokodýlích" zubů. Podobnost s filmovou postavou Krokodýla Dundee rozhodně není náhodná.

Marie :
Mým úkolem bylo ušít pro Lucku dvoje naprosto stejné oblečení. Vlastně se mi to docela hodilo, protož jsem chtěla vyzkoušet střih na jarní halenku podle Dity ( http://www.sijeme-pro-panenky.cz/ ). Ovšem díky perfektnímu střihu dopadla i první pokusná  halenka velice dobře, ta druhá už byla hračkou. Sukně vznikly z bavlněného prostěradla. Botičky jsou kupované Kingstate. Kabelku pro Lucku ušila z kousku prostěradla a starého ručníku Markéta.
Potrhat a ušpinit jeden z oblečků jsem dokázala jen díky vědomí, že ten druhý  neporušený panence zůstal.
 

 

 

 

 

 

     
     

Zpět na hlavní stranu