Domeček pro panenky
 

Alenka dostala k nedávným narozeninám domeček pro panenky. Dnes se s ním chce pochlubit svojí kamarádce Barče a obě děvčata si budu společně hrát. Barča je nadšená, líbí se jí vybavené pokojíčky i panenky. Takový domeček si bude určitě přát pod stromeček. Pak už se obě zaberou do hry tak, že ani nepostřehnou, kdy do dětského pokoje vešel Alenčin bráška Honzík. Ten se chce před Barčou trochu předvést a  strhnout pozornost obou dívek na sebe. Přinese svoje klukovské figurky, škádlí s nimi Alenku a všichni společně dovádějí. Nakonec Honzík do domečku k panenkám pošle svoje ozbrojené komando i divoká zvířata.

Scéna

Do dětského pokoje jsem vyráběla dvě velké kostky na sezení i dřevěný stolek, do kterého se dají zasunout. Potřebovala jsem ještě jednu válendu, potahy, polštářky, lampičku, hodiny a dodělávala jsem i nějaké vhodné knihy. Vystavené hračky jsou kupované, včetně domečku pro panenky, kde jsem přemalovala veškeré vybavení.. Dětské obrázky jsou z výprodeje, fotografie automobilů jsem si vytiskla.
Pro tuhle scénu jsme polepily kartonové stěny dětskou tapetou s malými hvězdičkami, na zemi je zbytek skutečného koberce.

Panenky
Markéta :
Barunku jsem oblékla do ještě docela letních šatiček vyrobených z úpletové halenky od Vietnamců. Využila jsem ozdobný lem s vysekávanými dírkami a udělala z něj nabíranou sukýnku. Botičky jsou originál Tonner. Pak jsem se ještě věnovala zdobení obou triček. Bílé holčičí je ozdobené nafukovacími barvami na textil a na klukovské jsem zkusila použít speciální zažehlovací fólii, na kterou se vytiskne obrázek běžnou barevnou tiskárnou. Pro mě je samozřejmě výhodné, že si tímhle způsobem můžu vyrobit obrázky v potřebné velikosti.

Marie :
Pro Honzíka jsem ušila z pružné teplákoviny tričko a ze starých trenýrek kraťasy s kapsami. Alenka dostala bílé úpletové tričko a dívčí sukýnku s kanýrkem ušitou z pánské košile.

   

Zpět na hlavní stranu