U ohně
 

Jana s Filipem dnes pobývají na chalupě u svých přátel v podhůří Šumavy. Oba manželské páry se znají už hodně dlouho,často se navštěvují a  prožily i několik společných dovolených
Na sobotní večer chystají posezení u ohně. V závětří za chalupou budou  opékat. Muži vynosili z dřevníku polena, naštípali je a rozdělali oheň. Ženy připravily špízy, a pak už se jen společně opájeli lákavou vůní pečených dobrot. Když dopekli, dostal každý svůj díl a všichni si náramně libovali. Na závěr společnou rukou poklidili a sesedli se k ohni. Starostlivá Dita přinesla Robertovi teplou vestu a spolu s ní i kytaru, která nesměla chybět. Přiložili na oheň, aby se u jeho plamenů v chladném podzimním večeru příjemně ohřáli a jedna píseň střídala druhou....

Scéna

Tak konečně je to tady! Žádné falešné plameny  a studené ohořelé klacíky, ale ohniště se vším všudy i s vůní šťavnatých párečků a slaniny. Nebezpečná, ale nesmírně zábavná scéna. Výroba polystyrénové zdi nebyla nijak náročná, to tašky ze samotvrdnoucí hmoty byly vzhledem k počtu pracnější. Na dřevník jsem využila chatrč z Madagaskaru, dodělala jsem ale vrata, okno a místo slámy jsem použila střešní lepenku. Lavice jsem vyrobila hned tři, protože jsem potřebovala dostatek místa na sezení pro všechny...panenky musely být během fotografování s rozdělaným ohněm bezpečně usazené. Pro tuhle scénu jsem si upekla i malý chlebík a na zahnuté dráty z kola opatřené dřevěnými rukojetěmi připravila minišpízy.
Ovšem nejvíc času jsem strávila výrobou kytary. Je samozřejmě dřevěná, jen boky jsou z tuhého papíru, natřeného hnědou barvou.

Panenky
Markéta :
Jana má na sobě červené manžestráky, obyčejné bílé tričko s vroubkem a zelenkavý svetr ušitý z tenkého úpletu. Abych oblečení trochu oživila dala jsem jí na krk korále uvázané z vyšívací bavlnky a červeného rokajlu. Na nohou má kupované botičky.
Robertovi jsem ušila kostkovanou košili s dlouhým rukávem a sportovní štepované kalhoty.A protože s večerem se hodně ochladilo, dostal přes košili ještě teplou chalupářskou vestu. Boty jsou kupované u Vietnamců, původně sloužily jako přívěsek na klíče.

Marie :
Dita má jako paní domácí obyčejné skorotepláky a teplý vlněný svetr, Filipovi jsem upletla také sportovní svetr a dostal kalhoty z fundusu. Boty mají oba kupované.

Zpět na hlavní stranu